Zakładki jasne 3a

Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
A A
Publikacje

Lwów czeka na turystów biznesowych z Polski

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W przedwojennym polskim filmie „Włóczęgi” uliczni muzykanci Szczepko i Tońko śpiewają: „Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko we Lwowie!”.

Rzeczywiście, jeśli chcesz zorganizować konferencję, wystawę lub incentive travel dla partnerów biznesowych lub pracowników na Ukrainie, poszukiwania odpowiedniego miejsca należy rozpocząć od Lwowa. Miasto to jest często nazywane „Ostatnią nieodkrytą perłą Europy”, a Polacy mają kilka ważnych powodów, aby na nowo odkryć je dla siebie – nie tylko turystycznie, ale również biznesowo.

Dużym autem Lwowa jest dobra dostępność komunikacyjna. Najszybsze oczywiście są połączenia lotnicze – codzienne kursy (dwa razy dziennie) z Warszawy do Lwowa uruchomił LOT, a regularne loty z Radomia obsługuje SprintAir. W kwietniu uruchomione zostało również bezpośrednie połączenie z Wrocławiem (Wizzair). Od października regularne loty z Krakowa i Wrocławia uruchamia także Ryanair. Alternatywą dla samolotów jest szybki pociąg Intercity Kijów-Lwów-Przemyśl. Również transport samochodowy lub autobusowy nie sprawia organizatorom kłopotów. Od granicy z Polską do Lwowa jest zaledwie 70 km, więc już półtorej godziny po opuszczeniu kraju goście mogą odpocząć w jednym z lokali na Starym Rynku. Obywatele Polscy nie potrzebują wiz, aby wjechać na Ukrainę, co znacznie upraszcza przygotowywanie do podróży.

Lwowski Rynek to nie tylko miejsce o ogromnej wartości architektonicznej i historycznej, ale również tętniące życiem turystyczne centrum miasta z ogromną liczbą kawiarni, restauracji, letnich tarasów i sklepów z pamiątkami. Obszar zabytkowej części miasta, o powierzchni 120 hektarów, został wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa. Można tam odnaleźć wiele wspaniałych przykładów architektury europejskiej z różnych epok. Co ciekawe, Lwów w ciągu ostatnich 100 lat był częścią aż ośmiu państw i każde z nich zostawiło swoje piętno w dziedzinie architektury, kultury i tradycji. Dobrym przykładem tej wielokulturowości jest charakterystyczna lokalna kuchnia galicyjska, będąca mieszanką kultury kulinarnej kilku narodów. Lwów z pewnością będzie interesujący dla gości nie tylko dzięki swej różnorodności, ale także dzięki wysokiemu standardowi usług i serwisu w obiektach turystycznych. Przypomnijmy, że w 2012 r. Ukraina i Polska wspólnie organizowały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Doświadczenie to pomogło lwowskiej branży turystycznej podnieść poziom świadczonych usług, a wizyta tysięcy gości z Europy i świata pozytywnie przełożyła się na promocję miasta zagranicą. Zeszłoroczne edycja Lonely Planet uznała Lwów za jedno z pięciu miast wartych odwiedzenia w lecie 2016 roku. Wielu turystów skorzystało z tej porady – w zeszłym roku Lwów odwiedziło 2 600 000 turystów, wśród których już tradycyjnie Polacy byli na drugim miejscu pod względem liczebności.

Lwów jest interesujący nie tylko dla turystów indywidualnych, ale również dla uczestników wydarzeń biznesowych, co potwierdza rosnąca z roku na rok liczba międzynarodowych konferencji odbywających się w mieście. W dniach 17-19 sierpnia we Lwowie odbędzie się spotkanie ICCA Central European Chapter Summer Meeting, którego tematem przewodnim będzie „Safety and Security of Our Meetings”, www.iccacec2017.lviv.ua. – Polskich meeting plannerów zainteresowanych tym tematem zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym spotkaniu specjalistów branży MICE we Lwowie – mówi Lina Ostapchuk, dyrektor Lviv Convention Bureau. – Korzystając z okazji, chciałabym zwrócić uwagę na temat bezpieczeństwa w mieście. 85,8 proc. turystów zagranicznych czuje się we Lwowie bezpiecznie, a 80 proc. chce wrócić do miasta ponownie – podkreśla.

Organizatorom konferencji miasto oferuje sale konferencyjne o różnych pojemnościach, wysoki poziom usług hotelowych i restauracyjnych. Hotele we Lwowie oraz jego bezpośrednim otoczeniu mogą zakwaterować równocześnie ok. 10 000 osób. Wiele z tych obiektów to kameralne hotele butikowe położone w zabytkowym centrum miasta. Lwowski klimat można również odczuć, udając się do jednej z wielu restauracji. – Ciekawe jest to, że każda z nich ma swoją własną atmosferę, legendę. Wierzymy, że restauracja, kawiarnia lub knajpa to jest nie tylko dobre jedzenie, ale uczucia, emocjie, doświadczenia, które przeżywają odwiedzający – mówi Lina Ostapchuk. – Bardzo dobrze widać to w mediach społecznościowych, uczestnicy konferencji zamieszczają zdjęcia nie tylko z oficjalnych części programu, ale i wiele selfie wykonanych w restauracjach i knajpach we Lwowie.

Planując organizuje eventu we Lwowie dobrze jest wcześniej zapoznać się z kalendarzem wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Różnorodne koncerty, festiwale, imprezy, wystawy, prezentacje i występy, które odbywają się w mieście przez cały rok, mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców. Od 2009 roku Lwów jest kulturalną stolicą Ukrainy – nic dziwnego ponieważ każdego roku odbywa się tam ponad 50 różnych festiwali. W tym roku miłośników muzyki klasycznej przyciągnie nowy w ofercie miasta festiwal – Lviv MozArt Festiwal, poświęcony synowi Amadeusza Mozarta, Franzowi Xaverowi Wolfgangowi Mozartowi, który spędził we Lwowie prawie 30 lat.

Pisząc o Lwowie, nie sposób pominąć bardzo istotnego dla organizatorów wydarzeń aspektu, jakim jest stosunek ceny do jakości. Mówiąc wprost – we Lwowie zawsze można dostać więcej za te same pieniądze w porównaniu z innymi destynacjami. Ceny na Ukrainie są wciąż bardzo niskie. W międzynarodowym rankingu turystycznym Mondono, Lwów zajął pierwsze miejsce wśród 12 najtańszych miast do odwiedzenia w 2017 roku. Ale taniej nie znaczy źle! Lwów po prostu jest tą „nieodkrytą perłą”, którą warto odwiedzić, dopóki inni nie odkryli jej dla siebie.

W organizacji każdego wydarzenia we Lwowie pomoże Lviv Convention Bureau. Zapraszamy do Lwowa i zapewniamy, że «Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko we Lwowie!».

Lviv Convention Bureau
+38 050 438 29 13
+38 067 320 23 73

www.lvivconvention.com.ua

 

21 kwi 2017
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.