Zakładki jasne 3a

Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
A A
Publikacje

Aleja Kongresowa w Krakowie – pierwsza taka inicjatywa na świecie!

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Kraków coraz częściej jest nazywany Miastem Kongresów. Każdego roku w stolicy Małopolski odbywa się coraz więcej konferencji, sympozjów, forów oraz spotkań biznesowych. Tylko w zeszłym roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków, zorganizowano 177 wydarzeń, podczas których obiekt odwiedziło 245 000 gości.

 

Organizatorzy coraz częściej zwracają uwagę na niematerialne aspekty przemysłu spotkań. Jednym z nich jest dbałość o zrównoważony rozwój miasta oraz korzyści, jakie towarzyszą kongresom, które zostają na miejscu odbywania się wydarzenia, także po jego zakończeniu. Takie właśnie cele przyświecały stworzeniu w Krakowie pierwszej na świecie Alei Kongresowej.

 

30 Platanów i Skwer Kongresowy!

Aleja Kongresowa jest kolejną wspólną inicjatywą KBF i Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, która dotyczyła ICE Kraków. Późną wiosną tego roku Centrum Kongresowe wzbogaciło się o nową roślinność w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Nowe nasadzenia spowodowały, że teren stał się bardziej przyjazny nie tylko dla gości kongresów i koncertów, ale także mieszkańców okolicznych osiedli. – Docelowo chcemy, by w Alei pojawiło się co najmniej 30 platanów – powiedział dyrektor ZZM Piotr Kempf. –  W planach mamy także otwarcie tzw. Skweru Kongresowego przy ulicy Bułhaka. Mam szczerą nadzieję, że projekt wejdzie do fazy realizacji i w 2018 roku oddamy do użytku kolejną ciekawie zaaranżowaną przestrzeń – dodał Kempf.

 

Dziedzictwo, ochrona środowiska i zróżnicowany rozwój.

Pierwsze drzewo zostało zasadzone w obecności Dyrektor Generalnej UNESCO Iriny Bokovej oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego na początku lipca. Upamiętnia 41.sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 2 – 12 lipca. Zgromadziła ponad 2500 delegatów z całego świata. –  To nie przypadek, że z okazji tej sesji sadzimy drzewo tak piękne. Drzewo, które jest swego rodzaju rzeźbą. Jak państwo wiedzą, UNESCO dba nie tylko o dziedzictwo, ale i o ochronę środowiska. I to będzie swoisty symbol tej ochrony – powiedział podczas uroczystego wsadzenia pierwszego platana Prezydent Majchrowski. – Przy każdym drzewie zostanie umieszczona tabliczka informująca o kongresie, z którym jest ono związane. Przedstawiciele przemysłu spotkań, z którymi współpracujemy na co dzień, przywiązują coraz większą wagę do ekologii oraz sustainability, czyli zrównoważonego rozwoju, w kontekście organizacji kongresów i konferencji. Jest więc to dla nich z jednej strony zapewnienie, że podchodzimy od realizacji naszych działań odpowiedzialnie; z drugiej zaś rodzaj podziękowania, że wybrali Kraków jako miejsce realizacji swojego projektu – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków.

Drugi Platan Klonolistny stanowi upamiętnienie 46. Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia EDTNA/ERCA 2017, która odbyła się we wrześniu tego roku w ICE Kraków.

Kolejne drzewko pierwszej na świecie Alei Kongresowej, jest pamiątką po goszczącym pod koniec września bieżącego roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Następny Platanus Acerifolia, jest uhonorowaniem Konferencji Watercoolers Europe Conference & Fair 2017, która miała miejsce w październiku 2017 roku w ICE Kraków.

Ostatnia roślina została zasadzona jako uwiecznienie tegorocznej edycji Konferencji Open Eyes Economy Summit, która oponowała Centrum Kongresowe ICE Kraków w listopadzie.

Przed nami kolejne zasadzenia!

Dowiedz się więcej o wydarzeniach w ICE Kraków.

 

Centrum Kongresowe ICE Kraków – International Conferences & Entertainment |Najwyższej klasy parametry akustyczne Sali Audytoryjnej, gotowej przyjąć 2000 osób. |Świetnie wyposażona Sala Teatralna. | Wspaniała Sala Kameralna. | Zespół Sal Konferencyjnych. | Trzypoziomowe przeszklone foyer z widokiem na Wawel. | Wyśmienita lokalizacja w samym sercu Krakowa. | To tylko niektóre atuty prestiżowego centrum kongresowego i kulturalnego. | Kraków zyskał obiekt wyrosły według koncepcji zakrojonej na miarę wyzwań XXI wieku.

>icekrakow.pl | #icekrakow

 

06 gru 2017
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.