Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Publikacje

Białostocka 22 oficjalnie otwarta

Paweł Brun, prezes zarządu spółki Krzysztof Brun...
Bankiet odbył się w loftowej hali w Białostockiej...
Operatorem Białostockiej 22 jest Grupa Well &...
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli branży...
Występ duetu Neya & Mike
Neya & Mike
Przestrzenie Białostockiej 22 to loftowy,...
Catering aleje3
Patio Białostockiej 22
Koncert Orkiestry z Chmielnej na Patio...
Klimat miejsca sprzyja dobrej energii uczestników...
Patio Białostockiej 22 może być też zadaszone
Spotkanie pod hasłem Unique Talks, z cyklu MP...
Paweł Brun, opowiadając o historii miejsca w sali...
Ewa Błaszczak: Czy agile to współczesny unique?
Marek Skała: Unikatowe techniki manipulacji
Specjalnie dla Unique Talks Just Edi Show
Just Edi Show
Maciej Trybulec: Czy unikalne ma wartość w...
Wojciech Herra: Jak sprzedawać unikatowe oferty?
Białostocka 22 - sala na pierwszym piętrze...
Białostocka 22 - sala na pierwszym piętrze
Białostocka 22 - wielofunkcyjna hala na parterze...
Przestrzenie Białostockiej 22 podczas otwarcia...

Na warszawskiej Pradze pod adresem Białostocka 22 powstała nowa przestrzeń eventowa. Wydarzenia, w ponad stuletniej kamienicy, można organizować w dwóch postindustrialnych salach i na klimatycznym patio. Oficjalne otwarcie Białostockiej 22 miało miejsce 22 maja.

Zbudowana jeszcze w trakcie trwania pierwszej wojny światowej Białostocka 22 to miejsce, które w praskim stylu łączy przeszłość z nowoczesnością, a goła cegła połączona z betonem nadaje jej charakterystyczny wygląd. Właścicielem kamienicy jest prawdopodobnie najstarsza wciąż działająca w stolicy firma – Spółka Krzysztof Brun i Syn, handlująca na początku swej działalności, czyli od 1793 roku towarami żelaznymi. W XIX wieku zasłynęła sprowadzaniem pierwszych maszyn do pisania. Była także wyłącznym partnerem na Królestwo Polskie, takich firm jak produkująca żyletki Gilette i fabryka rowerów Opel. W swojej ofercie miała także dźwigi firmy Otis i maszyny liczące IBM. Dziś w wystroju Białostockiej 22 widać liczne ślady tej działalności.

W 1913 roku na Białostockiej 22 rozpoczęła się budowa magazynów niezbędnych w działalności spółki. Wybuch pierwszej wojny światowej nie pokrzyżował planów warszawskich kupców i udało się im ukończyć inwestycje w 1916 roku.


Kamienicy udało się przetrwać następną wojnę światową, a w trakcie kampanii wrześniowej budynek stał się tymczasowym schronieniem dla pogorzelców. W 1950 Białostocka 22 została przejęta przez władze komunistyczne i umieszczono w niej między innymi Urząd Skarbowy, Totalizator Sportowy, PP Biuromasz i zakład regeneracji akumulatorów. W latach 70. hala magazynowa spłonęła w pożarze, a w samej kamienicy w trakcie stanu wojennego funkcjonowała tajna drukarnia Solidarności. W latach 90. na terenie Białostockiej 22 koegzystowała Komenda Dzielnicowa Straży Miejskiej i dziupla złodziei samochodowych. O historii, zarówno kamienicy, jak i rodziny Brunów podczas otwarcie opowiadał Paweł Brun, prezes zarządu Spółki Krzysztof Brun i Syn.
Do rodziny Brunów kamienica wróciła w 2002 roku, a budynek został poddany gruntownej rewitalizacji. Jak podkreślał Paweł Brun, jego rodzinna firma odnowiła kamienicę, która była kompletną ruderą, a dziś w jej wnętrzach znajdują się lofty, biura i ponad 500 mkw. przestrzeni eventowej.

Grand opening Białostockiej 22 składał się z kilku części, aby w pełni przedstawić meeting plannerom możliwości tego unikatowego miejsca. Wydarzenie rozpoczął zaserwowany przez Catering aleje3 lunch, podczas którego została zaprezentowana dzienna aranżacja hali na parterze.
Drugą część stanowiło spotkanie pod hasłem Unique Talks, z cyklu MP MICE & more®, które odbyło się w sali na pierwszym piętrze. Jako że unikatowość jest wyróżnikiem Białostockiej 22, właśnie ta cecha stała się motywem spinającym merytoryczne wystąpienia gości, którzy mówili o trendach, zarządzaniu, komunikacji, technikach sprzedaży i manipulacji. Na scenie Unique Talks wystąpili: – Ewa Błaszczak (Czy agile to współczesny unique?), Wojciech Herra (Jak sprzedawać unikatowe oferty?), Marek Skała (Unikatowe techniki manipulacji) i Maciej Trybulec (Czy unikalne ma wartość w świecie korporacyjnym? Czyli o transformacji roli lidera w świecie VUCA). Uzupełnieniem prelekcji był pełen iluzji i humoru pokaz Just Edi Show.
W klimat starej Warszawy przeniosła gości Orkiestra z Chmielnej, która koncertowała na patio. Natomiast tuż po tym występie została zaprezentowana hala na parterze w odsłonie wieczornej. Muzyczną nowoczesność do tradycji w wykonaniu Orkiestry, dołączyli duet Neya & Mike oraz DVJ Mateusz „MajoR” Grudkowski.

Przestrzeń eventowa Białostockiej 22 to wielofunkcyjna ponad 230-metrowa hala na parterze, ponad 200-metrowa sala na górze (pierwsze piętro), magazyny, szatnia, garderoba i wspomniane patio z możliwością zadaszenia.
Sala na parterze w ustawienie konferencyjnym pomieści 250 gości, bankietowym – 190, a wydarzenie o charakterze koktajlowym może swobodnie przyjąć 300 uczestników. W sali na poziomie pierwszym, na 220 mkw. powierzchni można zorganizować spotkania dla 150 gości, zakładając ustawienie konferencyjne.

Operatorem obiektu jest Grupa Well & Done, która specjalizuje się w prowadzeniu unikatowych miejsc eventowych w Warszawie. Operatorem cateringu na Białostockiej 22 jest Catering aleje3.
Partnerami otwarcia byli także: Anseba Music Agency, Banquete Partner, BOTAK! Brooklyn Brewery, Coca-Cola, EDIM, Impresariat Artystyczny AG Event, Rent Design, Wineonline. Autorem zdjęć jest Ewa Witak, Fotograficznie.pl. MeetingPlanner.pl był partnerem branżowym wydarzenia.

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ

07 czer 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.