Powiązane

Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Publikacje

Event w plenerze? Liczy się rozmiar i czas

7,5 m x 10,5 m czy więcej? Stoły okrągłe, prostokątne, koktajlowe? 2 czy 2000 uczestników? Jaki jest czas montażu i demontażu? To pytania, na które musi sobie odpowiedzieć każdy organizator eventu. Kluczowe szczególnie w momencie, gdy liczba gości może przekroczyć tę zakładaną, a na dodatek czas na realizację wydarzenia jest wyliczony co do minuty.


Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy uczestników liczą eventy plenerowe organizowane najczęściej w sezonie letnim. Bez względu na ich rodzaj i porę roku, zawsze pojawia się pytanie, jaki rozmiar namiotu wybrać, by komfortowo bawiła się w nim dowolna liczba gości i ile czasu potrzebujemy na jego montaż?
 

Rozmiar ma znaczenie
Namioty stretch RHI wynajmowane przez firmę Ukoo Poland na imprezy prywatne, eventy firmowe, wydarzenia promocyjne i kulturalne, festiwale, festyny oraz imprezy sportowe, można łączyć, kreując przestrzeń eventową „pod jednym dachem” o dowolnej wielkości. Od 75 do 1000 mkw. lub więcej. Wszystko zależy od potrzeb organizatorów.


W najpopularniejszym z rozmiarów – M o wymiarach 10,5 m x 15 m (157 mkw.), w zależności od pomysłu na wykorzystanie przestrzeni, można zmieścić aż kilkaset osób. 140 gości, jeśli ustawimy w nim okrągłe stoły. 160 osób, gdy pod namiotem znajdą się stoły prostokątne i 310 uczestników w przypadku przyjęcia w formie koktajlowej.
Jeżeli organizujemy niewielki event i potrzebujemy mniejszego namiotu – najlepiej wykorzystać model S o powierzchni ok. 79 mkw. (7,5 m x 10,5 mkw.). Pozwala on na ustawienie okrągłych stołów dla ok. 70 uczestników, przy tych prostokątnych usiądzie ok. 80 gości, jeśli wykorzystamy stoliki koktajlowe na imprezę możemy zaprosić ok. 160 osób.


Event managerowie, których czeka wydarzenie wielkiej skali i szukają przestrzeni powyżej 300 mkw. powinni wybrać namiot L (15 m x 21 m – 315 mkw.), w którym przy okrągłych stołach może się bawić ponad 280 osób, przy prostokątnych ok. 320 gości, a koktajlowych ponad 600 uczestników. Możliwości są oczywiście dużo większe. Namioty S, M i L można łączyć ze sobą budując jednolite zadaszenie o powierzchni 1000 mkw. i więcej.
 

60 minut…
Tego jak przebiegną przygotowania imprezy plenerowej, nigdy nie da się przewidzieć. W przypadku opóźnienia liczy się każda minuta, dlatego warto wiedzieć, ile czasu zabiera montaż i demontaż namiotu.
Szybkość realizacji jest uzależniona od stopnia skomplikowania projektu i jego skali oraz liczby pracujących riggerów. Przy wydarzeniach standardowych czas montażu jest podręcznikowy. Dla przykładu namiot o powierzchni 157 mkw. 3 osoby instalują w 2-3 godziny. Proces trwa krócej, gdy model jest mniejszy – na rozstawienie namiotu S (79 mkw.) potrzebujemy ok. 60 minut, co sprawdza się szczególnie wydarzeniach typu roadshow. Jeśli chodzi o czas przeznaczony na demontaż, to jest on najczęściej o połowę krótszy niż ten montażowy i może wynieść jedynie 30 minut. Czas instalacji wydłuża się, gdy pojawia się np. wymóg wcześniejszego położenia podłogi.
Zanim podejmiemy decyzję o wyborze namiotu, warto zwrócić się o wsparcie profesjonalistów, którzy doradzą, jaki rozmiar i model wybrać, by goście czuli się komfortowo. Odpowiedzą też na wszystkie pojawiające się pytania. Organizatorzy, którzy chcieliby obejrzeć przykładowy namiot stretch RHI nie wychodząc z biura, mogą zaprosić zespół Ukoo Poland do swojej firmy. Eksperci przyjadą z makietą namiotu w skali 1:20, z którą klient może sam poeksperymentować.

www.ukoo.pl

 

 

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

17 czer 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.