Ranking ICCA: USA i Berlin na czele. Polska wyżej o trzy pozycje

2015 rok przyniósł rekordową liczbę, ponad 12 tys. międzynarodowych spotkań stowarzyszeń, o 571 więcej niż w roku 2014. Wśród krajów liderem są nieprzerwanie USA, wśród miast – Berlin. Polska zajęła 21. miejsce, wśród polskich miast najwyżej uplasowała się Warszawa, zajmując 40. pozycję w rankingu.

Ranking miast: Nowy lider
Ubiegłoroczny zwycięzca rankingu, Paryż (195 spotkań), ustąpił miejsca Berlinowi, który choć zorganizował tylko o 2 spotkania więcej niż w 2014 roku, awansował z czwarte go na pierwsze miejsce w rankingu ICCA. Zawdzięcza to istotnym spadkom w liczbie zorganizowanych spotkań we wszystkich trzech miastach, które uplasowały się w zeszłorocznym zestawieniu na podium. W Paryżu w omawianym okresie odbyło się o 28 mniej międzynarodowych wydarzeń organizowanych przez stowarzyszenia niż rok wcześniej, w Wiedniu liczba ta spadła o 24 (czwarte miejsce), a w Madrycie aż o 29 (piąte miejsce ex aequo z Londynem). Barcelona pomimo niewielkiego spadku w liczbie zorganizowanych spotkań, awansowała na trzecie miejsce obecnego zestawienia. W pierwszej 10 pozostały również Londyn, Singapur i Istambuł, a awansowały do niej Lizbona i Kopenhaga.
W śród polskich miast najwyższe miejsce zajęła stolica (40. pozycja i 62 spotkania), tuż za nią znalazł się Kraków (49. miejsce), następnie Gdańsk (126. miejsce), Wrocław (139. miejsce), Poznań (222. miejsce) oraz Katowice na pozycji 373.
Spotkania w 2015 roku były bardziej rozproszone pomiędzy miastami, zyskały przede wszystkim mniej doceniane wcześniej destynacje, które coraz częściej przyciągają uwagę organizatorów spotkań stowarzyszeń.
 

 

Ranking państw: Walka o trzecie miejsce
W przypadku zestawienia państw zmiany w pierwszej 10 są raczej kosmetyczne. Niezaprzeczalnym liderem rankingu są Stany Zjednoczone (925 spotkań i wzrost ich liczby o 94 w porównaniu do ubiegłego roku), także drugie miejsce od lat należy konsekwentnie do Niemiec (667 i wzrost ich liczby o osiem). Konsekwentnie w górę rankingu pnie się Wielka Brytania, która dzięki 39 więcej spotkaniom niż w 2014 roku, w kolejnym roku z rzędu zanotowała awans w rankingu, tym razem na trzecie miejsce. Kolejne pozycje zajęły Hiszpania (572 spotkania i spadek ich liczby o sześć) oraz Francja (522 i spadek o 11). Wśród 10 najchętniej wybieranych państw na międzynarodowe spotkania stowarzyszeń pozostały Włochy, Japonia, Chiny i Holandia. Awans zanotowała Kanada, która dzięki przyjęciu aż o 43 więcej tego typu wydarzeń awansował na 10. pozycję.
Polska z liczbą 193 spotkań zajęła 21. miejsce, awansując o trzy pozycje w porównaniu do roku 2014.
 

 

ICCA przygotowuje swój ranking na podstawie zebranych danych o spotkaniach stowarzyszeń (association meetings), które odbywają się cyklicznie, skupiają minimum 50 uczestników, migrują pomiędzy co najmniej trzema krajami.
Źródło grafik: ICCA, www.iccaworld.com

 


Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl