Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Prezesi Grupy Mazurkas odznaczeni za działania na rzecz kultury

Podczas Forum Humanum Mazurkas prezesi Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski oraz Andrzej Hulewicz zostali odznaczeni przez minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzatę Omilanowską honorową odznaką „Zasłużeni dla Kultury Polskiej” za wkład w szerzenie kultury w Polsce.
 

Wręczenie odbyło się to podczas wydarzenia, którego są mecenasem, twórcą i organizatorem. Była to kolejna XI edycja cyklu spotkań Forum Humanum Mazurkas, w pełni poświęconych promocji  kultury poza murami muzeów, teatrów i galerii, w towarzystwie biznesu.
Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Na scenie wystąpiło wielu artystów scen polskich, ale również zagranicznych. Jak informują organizatorzy, MCC Mazurkas pomaga artystom udowodnić, że sztuka może być obecna także w biznesie. I to nie tylko jako element wystroju biura czy gabinetu ale jako przedmiot rozmów, dyskusji, wymiany myśli. To idea prześwięcająca działaniom pro kulturalnym takim jak projekt Forum Humanum Mazurkas, który umożliwia synergię świata kultury i biznesu.
Mazurkas stawia przed sobą misję, którą realizuje zgodnie z mottem: Spotkać sztukę, czerpać z niej, spotkać i poznać ciekawych ludzi i samemu być widzianym – słowem Forum Humanum Mazurkas.
 – Myślę, że biznes można nazwać dojrzałym, jeśli nie ograniczy się tylko do wyniku finansowego. Biznes powinien przejąć dobrowolnie część kosztów publicznych. Tworzy to więzi społeczne nie do przecenienia. Mazurkas stawia na kulturę. Wspieramy artystów, organizujemy piękne koncerty i spotkania artystyczno-kulturalne. Jest to, jakże potrzebna każdej firmie, wartość dodana – inspirująca i dająca satysfakcję. Dostrzeżenie moich działań w tym kierunku i odznaczenie mnie przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego – panią Małgorzatę Omilanowską honorowa odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Mam wiele pomysłów na kontynuację działań na rzecz kultury i sztuki. Póki siły starczą, w Hotelu Mazurkas będzie można spotkać wiele kulturalno-artystycznych wydarzeń wielkiej wagi – mówi Andrzej Bartkowski, prezes Grupy Mazurkas.

 

12 paź 2014
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.