Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Personalia

Tomasz Kobierski prezesem Rady PIPT

Tomasz Kobierski

Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP, objął funkcję prezesa Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Jednogłośnego wyboru dokonało Zwyczajne Walne Zgromadzenie Izby.

Walne Zgromadzenie PIPT w wyborach uzupełniających do Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego powołało  do składu RadyTomasza Kobierskiego, prezesa Grupy MTP oraz Pawła Orłowskiego, wiceprezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich.

– Przed polską branżą targową dalszy ciąg wychodzenia z kryzysu, który zajmie nam jeszcze trochę czasu. Dlatego potrzebna jest sektorowa pomoc rządu do marca przyszłego roku – mówi Tomasz Kobierski, nowo wybrany prezes Rady PIPT.

Tomasz Kobierski związany jest z branżą targową od lat 90. Zasiada w zarządzie Grupy MTP od 2007 roku, wcześniej w roli wiceprezesa a od maja 2020 jako prezes zarządu. Od 2017 roku jest członkiem prestiżowej Rady Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, która podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe. Tomasz Kobierski jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Targi Lublin SA oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna Drema. Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia menedżerskie Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

Rada Polskiej Izby Przemysłu Targowego podejmuje m.in. decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na rozwój międzynarodowych targów branżowych. Jest najwyższym organem Izby w okresie między Walnymi Zgromadzeniami i składa się obecnie z 9 osób – reprezentujących Członków Izby, w tym prezesa. Zarząd Izby to organ wykonawczy organizacji. Jego prezesem jest dr Beata Kozyra.

– To zaszczyt i duża odpowiedzialność stać na czele Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego – przyznaje Tomasz Kobierski i dodaje: – Przed nami czas nowych wyzwań i wytężonej pracy na rzecz przedsiębiorców i polskiej gospodarki. Jestem głęboko przekonany, że rodzima branża zabudowy stoisk i aranżacji przestrzeni ma szansę stać się najsilniejszą w Europie i zdominować jej rynek. Niezbędna jest jednak bliska współpraca między tymi firmami, która sprawi, że staną się one atrakcyjnym partnerem dla znaczących organizatorów targów w Europie Zachodniej jak Kolonia czy Monachium. Kolejnym wyzwaniem, na którym chciałbym się skupić, jest integracja polskiej branży targowej. Łącząc siły, będziemy w stanie organizować autorskie wydarzenia na rynkach zagranicznych. A jest ku temu szansa m.in. w Rumunii i Bułgarii, gdzie dostrzegam duży potencjał do rozwoju naszej wspólnej oferty.

Na stanowisku prezesa Rady Izby Tomasz Kobierski zastąpił Przemysława Trawę, który zajmował tę funkcję przez ostatnie pięć lat.

01 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.