"Pszczeling" na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki z VES

VES odpowiadał za realizację mappingu na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki. Wydarzenie, którego nazwa - „Najpiękniejszy pszczeling świata” - nawiązywała do wykorzystanej technologii projekcyjnej, rozpoczęło kolejną edycję akcji społecznej „Adoptuj Pszczołę”. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była Fundacja Greenpeace Polska.

 

Fasada Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w nocy z 12 na 13 września posłużyła jako wielkoformatowy ekran projekcyjny, a charakterystyczne dla PKiN elementy architektoniczne, dzięki specjalnie przygotowanym grafikom, podkreślone zostały w poszczególnych animacjach.

Pałac Kultury i Nauki, nie tylko ze względu na swoją fasadę, jest obiektem niezwykle wymagającym pod względem realizacji mappingu. Bliskość głównych magistrali miasta oraz intensywne światło uliczne wymusza na realizatorach wykorzystanie najlepszych  z możliwych rozwiązań pozwalających uzyskać najwyższą jakość i intensywność wyświetlanego obrazu. Efekt ten podczas „pszczelingu” został osiągnięty dzięki zastosowaniu przez VES trzech projektorów Christie Boxer 4K30.

„Serce pszczelingu” – czyli reżyserkę stanowiła trybuna honorowa na pl. Defilad. Tam też, w odległości około 130 m (w linii prostej) od wyświetlanej powierzchni zamontowane zostały projektory. Połączenie media servera disguise gx 2 i trzech projektorów Chriestie Boxer 4K30 umożliwiło, mimo dużego (45 stopni) nachylenia urządzeń względem powierzchni projekcyjnej, wyświetlenie tożsamego z projektem obrazu obejmującego obszar ośmiu i pół piętra poniżej tarasu widokowego PKiN.

„Pszczeling” trwał nieprzerwanie przez prawie całą noc (20:30-3:00), dzięki czemu informacja o rozpoczęciu akcji „Adoptuj pszczołę” miała możliwość dotarcia do licznej grupy, zaciekawionych „ożywioną” fasadą PKiN przechodniów. Dodatkowo widocznemu z dużej odległości obrazowi towarzyszył improwizowany koncert kwartetu Sadkowska-Nowicki-Domagalski-Strycharski.

Za projekt od strony handlowej odpowiadał Daniel Maniecki, za realizację mappingu Łukasz „Melina” Meliński, który był także kierownikiem ekipy technicznej.

Dzięki akcji społecznej „Adoptuj Pszczołę” tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym owadom zapylającym. Decydując się na wirtualne „adopcje” na stronie adoptujpszczole.pl, każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym. W tym roku adopcje pomogą m.in. poszerzyć krąg instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Inicjatorem akcji jest Fundacja Greenpeace Polska.
Akcja Adoptuj Pszczołę trwa już sześć lat. Przez ten czas powstał ogromny rój pszczelich przyjaciół – ludzi, którzy chcą pomagać zapylaczom i wiedzą, jak ważne są one dla nas wszystkich. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek tysięcy osób powstało wiele cennych inicjatyw, które pomagają chronić owady zapylające: od stawiania hoteli dla dzikich zapylaczy, przez odbudowę pszczelej populacji po katastrofie w Przyczynie Dolnej, badania nad kondycją zapylaczy aż po stworzenie i konsultacje społeczne Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Głos pszczelich przyjaciół pomógł też wprowadzić w kwietniu tego roku całkowity unijny zakaz stosowania neonikotynoidów – pestycydów, które według setek najnowszych badań naukowych mają szczególnie szkodliwy wpływ na populacje zapylaczy.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl