Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Technologie

Intel Extreme Masters z Aramem

Ponad 75. tys. odwiedziło Intel Extreme Masters w katowickim Spodku, 8 mln użytkowników śledziło rozgrywki w internecie. Firma Aram odpowiadała za scenografię multimedialną wydarzenia.

Aram odpowiadał za kompleksowe przygotowanie projektu scenografii multimedialnej oraz jego wykonanie obejmujące logistykę wraz z zapewnieniem obsługi technicznej w zakresie oświetlenia, multimediów i nagłośnienia. Koncepcja projektu obu scen powstawała w bliskiej współpracy z organizatorem, a prace nad nią trwały przez wiele tygodni. Punkt wyjścia do projektu stanowiły założenia i wytyczne organizatora względem podziału przestrzeni i układu scen, których wygląd został następnie znacznie wzbogacony i uzupełniony o całą gamę nowoczesnych multimediów i oświetlenia scenicznego.

Urządzenia i pozostałe elementy sceniczne wykorzystane przy produkcji zostały dostarczone dwunastoma samochodami ciężarowymi. Wśród kluczowych technologii znalazły się:

  • projektory wysokiej mocy Barco HDX oraz Barco HDF
  • konsolety oświetleniowe GrandMA 2 Full-size oraz GrandMA 2 Light, wzbogacone o procesory GrandMA 2 NPU oraz konsolety Avolites Tiger Touch spięte w niezależny system
  • ekrany diodowe 6mm i 8mm o łącznej powierzchni sięgającej 120m2
  • ponad 1000mb kratownic scenicznych
  • ponad 200 ruchomych głów, w tym zdecydowana większość marki ClayPaky oraz Fourlight
  • ponad 300 innych konwencjonalnych urządzeń oświetleniowych

 

 
– Fakt, iż projekt zrealizowany został z takim sukcesem, to doskonały dowód na to, iż nasz model współpracy „od projektu do efektu” doskonale sprawdza się nawet przy produkcjach o tak dużej skali. W tym miejscu warto wspomnieć, iż IEM 2014 obejmował cztery sceny, z czego na trzech prowadzone były niezależne rozgrywki oraz czwartą na której odbywały się wszelkie zapowiedzi i wręczane były nagrody dla zwycięzców. Dodajmy, iż za realizację oświetlenia na wszystkich scenach odpowiadali realizatorzy na stałe pracujący w Aram. Rywalizacji na scenach towarzyszyły również targi z blisko dwudziestoma wystawcami, gdzie zapewnienie techniki scenicznej również należało do naszych zadań – informuje Rafał Mrzygłocki, Aram.

26 mar 2014
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.