Zakładki jasne 2
Zakładki jasne 3a

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Najnowsze obiekty

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Nosalowy Park Hotel & Spa

Zakopane (małopolskie)

Arche Hotel Krakowska

Warszawa (mazowieckie)

Koszary Arche Hotel

Góra Kalwaria (mazowieckie)

Centrum Kongresowe Szczawnica - Dworek...

Szczawnica (małopolskie)
A A
Prawo

Organizator imprezy może odpowiadać za pobicie

Organizatorzy imprez ponoszą odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa jej uczestników – orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. W sprawie o pobicie uczestnika imprezy przez nieznanych sprawców, sąd nałożył karę finansową na jej organizatora.

 

Proces prowadzony był przeciwko właścicielowi obiektu sportowego oraz stowarzyszeniu organizującemu rozgrywki na tym obiekcie. Sąd zgodził się z argumentacją pełnomocników pokrzywdzonego, że organizatorzy imprezy ponoszą odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa osób zaproszonych na imprezę. Niezapewnienie należytego poziomu ochrony powoduje, że odpowiedzialność cywilną za ewentualne zajścia, w tym spowodowane bezpośrednio przez osoby trzecie, ponoszą nie tylko napastnicy, ale również organizator.


Zapadłe orzeczenie może mieć znaczenie dla wszelkiego rodzaju imprez. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników ciąży, w świetle orzeczenia, nie tylko na organizatorach imprez masowych, ale też rozgrywek międzyszkolnych czy firmowych i osobach organizujących inne imprezy, na które zaprasza się wiele osób. Wyrok nie jest prawomocny, strona pozwana złożyła zapowiedź apelacji.

 

źródło: Freliszka i Karwowski Adwokacka
 

12 lut 2010
 
średnia ocen:
4.5
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.