Anna Górska: Inicjatywy ku bardziej odpowiedzialnej, zdekarbonizowanej przyszłości


Anna Górska prezentuje przykłady działań, jakie podejmują destynacje i organizacje na rzecz dekarbonizacji i bardziej odpowiedzialnej turystyki w obliczu zakłóceń klimatycznych i Covid-19.
Kolorado elektryzuje swoje malownicze drogi. Wszystkie 26 malowniczych i historycznych tras w Kolorado zostanie wkrótce wyposażonych w stacje ładowania, które umożliwią niskoemisyjne podróże po najbardziej obrazowych miejscach w tym stanie.
 
Francja zakaże niektórych lotów krajowych tam, gdzie dostępne są połączenia kolejowe. Francuski rząd podjął decyzję o ograniczeniu liczby lotów krótkodystansowych.
 
Lublana posiada centrum ze strefą wolną od samochodów, łatwy publiczny dostęp do terenów zielonych i rozwinięte pszczelarstwo, co jest dowodem na zaangażowanie miasta w zrównoważony rozwój. Miasto otrzymało tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy w 2016 roku i pojawia się na liście Sustainable Top 100 Destinations.
 
Tasmania stanie się miejscem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025 r. Premier Tasmanii ogłosił plany pomocy w odbudowie turystyki, w tym cel neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025 r. Aby pomóc w osiągnięciu tego celu, rząd oferuje fundusze dla operatorów turystycznych na ukończenie audytu węglowego ich operacji.
 
Program Visit Omaha Rent for Recovery. Visit Omaha rezygnuje z wynajmowanej powierzchni biurowej i zamiast tego będzie co tydzień wynajmować przestrzeń konferencyjną „w celu wsparcia firm najbardziej dotkniętych pandemią”.
 
Pociągi sypialne wracają do Europy. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zrównoważone podróże nocne trasy kolejowe nabierają rozpędu w Europie kontynentalnej. Istnieje również ambicja zbudowania nowej usługi pociągu sypialnego przez tunel pod kanałem La Manche między Wielką Brytanią a Francją.
 
Walencja w Hiszpanii zobowiązała się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025 r. Stała się pierwszą globalną destynacją, która weryfikuje obliczenia śladu węglowego swojej działalności turystycznej jako dodatek do obliczenia śladu wodnego.
 
Visit Norway – Narodowa Strategia Turystyczna 2023 obejmuje m.in. opracowanie kalkulatora „Klimasmart”, który pomoże ośrodkom turystycznym i operatorom oszacować wpływ turystyki na środowisko i dokonać znaczących redukcji emisji na podstawie tych liczb.
 
Departament Turystyki Vanuatu uruchamia program wsparcia biznesu turystycznego. Program reagowania kryzysowego Vanuatu zapewnia dotacje na przetrwanie biznesu turystycznego, a także dotacje na programy energii odnawialnej i agroturystyki.
Źródło: www.destinationthink.com

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl