Pałac Żółwin: stylowe wydarzenia w parku i ogrodzie
Podczas wizyty studyjnej z cyklu MP MICE Tour® meeting plannerzy sprawdzili eventową ofertę Pałacu Żółwin. W przypałacowym parku i ogrodzie można organizować różnorodne eventy plenerowe – pikniki firmowe, eventy integracyjne, ale również eleganckie, oryginalne przyjęcia biznesowe – w wyjątkowym otoczeniu.
Pałac w Żólwinie
Niespełna 30 km od Warszawy, w malowniczej wsi o nazwie Żółwin, graniczącej z Podkową Leśną, znajduje się XIX-wieczny pałac w stylu późnoklasycystycznym. Przestrzeń pałacowo-parkowa w Żółwinie, to niegdyś posiadłość zamieszkana przez ród Radziwiłłów, która pełniła funkcję letniej rezydencji rodziny magnackiej. Dziś przestrzeń tę mogą wypełniać spotkania, pikniki, bankiety na świeżym powietrzu, a przygotowujący scenariusze tych wydarzeń mogą korzystać z bogatej historii Pałacu. Możliwości eventowe nowego sezonowego obiektu sprawdzili meeting plannerzy podczas wizyty studyjnej zorganizowanej przez Pałac Żółwin i MeetingPlanner.pl.
Lolita Prokopowicz: o historii Pałacu w Żółwinie i jego eventowej ofercie
Pałac Żółwin został zaprojektowany przez architekta Józefa Bobińskiego na życzenie Michaliny Rzyszczewskiej z rodu Radziwiłłów, stając się letnią rezydencją rodu. Drugim właścicielem majątku był Eustachy Marylski, wieloletni przyjaciel Fryderyka Chopina. W tym czasie w Pałacu odbywały się liczne koncerty. W 1877 roku pałac trafił w ręce rodziny Szellerów – Niemców posiadających Browar w Warszawie. To oni stworzyli zabytkowy obecnie park wokół posiadłości w Żółwinie. Kolejnym właścicielem był szlachcic Michał Natanson, który zapraszał do w Żółwina wybitnych polskich intelektualistów, znane postaci ze świata ówczesnej kultury i sztuki. Było to miejsce spotkań, które odwiedzał m.in. Ludwik Solski czy Kornel Makuszyński. W czasie wojny posiadłość została sprzedana rodzinie Witaczków, którzy na terenie parku stworzyli plantację morwy. Nowi właściciele przyczynili się znacząco do rozbudowy przemysłu jedwabniczego w Polsce, prowadzili również wówczas Milanowską Centralną Doświadczalną Stację Jedwabniczą. Po II wojnie światowej, posiadłość wraz z parkiem należały do Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu – Zakładu Badawczego Jedwabiu. Mocno zaniedbany pałac w latach dwutysięcznych trafił w prywatne ręce, został zrewitalizowany, a obecnie jego właściciele udostępniają park do organizacji wydarzeń.
Zwiedzanie zabytkowego parku przy Pałacu Żółwin
Przestrzeń wokół pałacu to 3 ha ogrodzonego terenu, który można wykorzystać na organizację wydarzeń. Przestrzeń można podzielić w dowolny sposób – od aranżacji kameralnego przyjęcia, po piknik dla kilkuset osób.
Namiot Angielski w sercu parku
Sala w namiocie, która w sezonie stanowi stałą ofertę zółwińskiego parku
W sercu parku znajduje się Namiot Angielski (typu sail cloth) o powierzchni 300 mkw., z drewnianą podłogą (w ustawienie bankietowym, pomieści 180 gości, w ustawieniu konferencyjnym – 200). Sala działa w okresie wiosenno-letnio-jesiennym.
W ogrodzie zaaranżowana jest także strefa relaksu (w ofercie znajdują się leżaki, meble ogrodowe, parasole, sofy czy stoliki).
Strefa chillout w ogrodzie
W stałej ofercie Pałacu jest kilkadziesiąt różnorodnych aktywności sportowych i team-buildingowych – można zagrać np. w bule, kometkę, a nawet w tenisa (w parku tuż obok pałacu znajduje się kort tenisowy). Można też zorganizować warsztaty. Jedną z propozycji nawiązującą do historii Pałacu w Żółwinie jest malowanie na jedwabiu. W takich warsztatach, przygotowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Kuźni Milanowskiej, wzięli udział uczestnicy wizyty studyjnej w Żółwinie.
Warsztaty z malowania na jedwabiu
Przypałacowy park i ogród to wyjątkowa sceneria do organizacji eventów. Dekoracje sali w namiocie przygotowane we współpracy z firmą Sis-Decor podczas wizyty studyjnej przenosiły uczestników do zaczarowanego ogrodu.
Dekoracje: zaczarowany ogród
Koktajl podczas wizyty w Pałacu Żółwin we współpracy z zespołem pałacu przygotowały firmy: Duko Catering (w menu pojawiły się m.in. gazpacho, ravioli z krewetkami w sosie z szyjek rakowych, ciasto francuskie ze szparagami i sosem kurkowym), o dobór win zadbała Winokąt, a słodycze przygotowała Sweet Sugart. Za technikę i aranżację sceny odpowiadała S-Event.
W idealnym na tę porę menu przygotowanym przez Duko Catering znalazły się m.in. gazpacho, ravioli z krewetkami w sosie z szyjek rakowych, ciasto francuskie ze szparagami i sosem kurkowym
Słodycze, które robiły wrażenie zarówno smakiem, jak i formą, przygotowała Sweet Sugart
Bar przygotowany przez Winokąt
MP MICE Tour® do Pałacu Żółwin odbył się 29 czerwca.
ZOBACZ FOTORELACJE
fot. Marcin Faliński
MP MICE Tour®: Pałac Żółwin 1 >>>
MP MICE Tour®: Pałac Żółwin 2 >>>
MP MICE Tour®: Pałac Żółwin 3 >>>
Zobacz też fotorelację z wizyty meeting plannerów w Pałacu Żółwin na Facebooku >>>