Pałac Żółwin: stylowe wydarzenia w parku i ogrodzie

W sercu parku w Pałacu Żółwin znajduje się Namiot Angielski (typu sail cloth) o powierzchni 300 mkw., tam odbył się koktajl dla meeting plannerów połączony z warsztatami malowania na jedwabiu. fot. Marcin Faliński
Na zdjęciu: W sercu parku w Pałacu Żółwin znajduje się Namiot Angielski (typu sail cloth) o powierzchni 300 mkw., tam odbył się koktajl dla meeting plannerów połączony z warsztatami malowania na jedwabiu. fot. Marcin Faliński

Podczas wizyty studyjnej z cyklu MP MICE Tour® meeting plannerzy sprawdzili eventową ofertę Pałacu Żółwin. W przypałacowym parku i ogrodzie można organizować różnorodne eventy plenerowe – pikniki firmowe, eventy integracyjne, ale również eleganckie, oryginalne przyjęcia biznesowe – w wyjątkowym otoczeniu.
 

Pałac w Żólwinie
 
Niespełna 30 km od Warszawy, w malowniczej wsi o nazwie Żółwin, graniczącej z Podkową Leśną, znajduje się XIX-wieczny pałac w stylu późnoklasycystycznym. Przestrzeń pałacowo-parkowa w Żółwinie, to niegdyś posiadłość zamieszkana przez ród Radziwiłłów, która pełniła funkcję letniej rezydencji rodziny magnackiej. Dziś przestrzeń tę mogą wypełniać spotkania, pikniki, bankiety na świeżym powietrzu, a przygotowujący scenariusze tych wydarzeń mogą korzystać z bogatej historii Pałacu. Możliwości eventowe nowego sezonowego obiektu sprawdzili meeting plannerzy podczas wizyty studyjnej zorganizowanej przez Pałac Żółwin i MeetingPlanner.pl.
 

Lolita Prokopowicz: o historii Pałacu w Żółwinie i jego eventowej ofercie
 
Pałac Żółwin został zaprojektowany przez architekta Józefa Bobińskiego na życzenie Michaliny Rzyszczewskiej z rodu Radziwiłłów, stając się letnią rezydencją rodu. Drugim właścicielem majątku był Eustachy Marylski, wieloletni przyjaciel Fryderyka Chopina. W tym czasie w Pałacu odbywały się liczne koncerty. W 1877 roku pałac trafił w ręce rodziny Szellerów – Niemców posiadających Browar w Warszawie. To oni stworzyli zabytkowy obecnie park wokół posiadłości w Żółwinie. Kolejnym właścicielem był szlachcic Michał Natanson, który zapraszał do w Żółwina wybitnych polskich intelektualistów, znane postaci ze świata ówczesnej kultury i sztuki. Było to miejsce spotkań, które odwiedzał m.in. Ludwik Solski czy Kornel Makuszyński. W czasie wojny posiadłość została sprzedana rodzinie Witaczków, którzy na terenie parku stworzyli plantację morwy. Nowi właściciele przyczynili się znacząco do rozbudowy przemysłu jedwabniczego w Polsce, prowadzili również wówczas Milanowską Centralną Doświadczalną Stację Jedwabniczą. Po II wojnie światowej, posiadłość wraz z parkiem należały do Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu – Zakładu Badawczego Jedwabiu. Mocno zaniedbany pałac w latach dwutysięcznych trafił w prywatne ręce, został zrewitalizowany, a obecnie jego właściciele udostępniają park do organizacji wydarzeń.
 

Zwiedzanie zabytkowego parku przy Pałacu Żółwin 
 
Przestrzeń wokół pałacu to 3 ha ogrodzonego terenu, który można wykorzystać na organizację wydarzeń. Przestrzeń można podzielić w dowolny sposób – od aranżacji kameralnego przyjęcia, po piknik dla kilkuset osób.
 

Namiot Angielski w sercu parku
 

Sala w namiocie, która w sezonie stanowi stałą ofertę zółwińskiego parku
 
W sercu parku znajduje się Namiot Angielski (typu sail cloth) o powierzchni 300 mkw., z drewnianą podłogą (w ustawienie bankietowym, pomieści 180 gości, w ustawieniu konferencyjnym – 200). Sala działa w okresie wiosenno-letnio-jesiennym.
W ogrodzie zaaranżowana jest także strefa relaksu (w ofercie znajdują się leżaki, meble ogrodowe, parasole, sofy czy stoliki).
 

Strefa chillout w ogrodzie
 
W stałej ofercie Pałacu jest kilkadziesiąt różnorodnych aktywności sportowych i team-buildingowych – można zagrać np. w bule, kometkę, a nawet w tenisa (w parku tuż obok pałacu znajduje się kort tenisowy). Można też zorganizować warsztaty. Jedną z propozycji nawiązującą do historii Pałacu w Żółwinie jest malowanie na jedwabiu. W takich warsztatach, przygotowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Kuźni Milanowskiej, wzięli udział uczestnicy wizyty studyjnej w Żółwinie.
 

Warsztaty z malowania na jedwabiu


Przypałacowy park i ogród to wyjątkowa sceneria do organizacji eventów. Dekoracje sali w namiocie przygotowane we współpracy z firmą Sis-Decor podczas wizyty studyjnej przenosiły uczestników do zaczarowanego ogrodu.


Dekoracje: zaczarowany ogród
 
Koktajl podczas wizyty w Pałacu Żółwin we współpracy z zespołem pałacu przygotowały firmy: Duko Catering (w menu pojawiły się m.in. gazpacho, ravioli z krewetkami w sosie z szyjek rakowych, ciasto francuskie ze szparagami i sosem kurkowym), o dobór win zadbała Winokąt, a słodycze przygotowała Sweet Sugart. Za technikę i aranżację sceny odpowiadała S-Event.
 

W idealnym na tę porę menu przygotowanym przez Duko Catering znalazły się m.in. gazpacho, ravioli z krewetkami w sosie z szyjek rakowych, ciasto francuskie ze szparagami i sosem kurkowym
 

Słodycze, które robiły wrażenie zarówno smakiem, jak i formą, przygotowała Sweet Sugart
 

Bar przygotowany przez Winokąt

MP MICE Tour® do Pałacu Żółwin odbył się 29 czerwca.

ZOBACZ FOTORELACJE
fot. Marcin Faliński

MP MICE Tour®: Pałac Żółwin 1 >>>
MP MICE Tour®: Pałac Żółwin 2 >>>
MP MICE Tour®: Pałac Żółwin 3 >>>

Zobacz też fotorelację z wizyty meeting plannerów w Pałacu Żółwin na Facebooku >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl