MP MICE Tour® Śląskie: różnorodność doznań i możliwości

Warsztaty ze śląską branżą MICE podczas MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau. fot. Marcin Faliński
Na zdjęciu: Warsztaty ze śląską branżą MICE podczas MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau. fot. Marcin Faliński

Uczestnicy wyjazdu studyjnego MP MICE Tour®, którego celem było Śląskie, mieli możliwość poznania potencjału eventowego niezwykłych miejsc tego województwa. Różnorodność wrażeń i doznań była cechą charakterystyczną przedsięwzięcia zorganizowanego przez Silesia Convention Bureau we współpracy MeetingPlanner.pl.
 
Celem wyjazdu studyjnego było zaprezentowanie potencjału regionu pod kątem organizacji wydarzeń biznesowych, szczególnie w zakresie team buildingu. Atrakcje Śląska dają wiele możliwości do realizacji tego typu wydarzeń.
– Drugi study tour dla krajowych hosted buyers zorganizowany przez Silesia Convention Bureau we współpracy z MeetingPlanner.pl pokazał mniej oczywiste oblicza naszego regionu. Zależało nam, by zaprezentować uczestnikom skalę rewitalizacji, jaką przeszło województwo śląskie w ostatniej dekadzie. Dlatego w programie znalazły się aż trzy obiekty zabytkowe, które zostały spektakularnie odrestaurowane. Ponadto, tym razem skoncentrowaliśmy uwagę naszych gości na najmniej odkrytym subregionie, czyli Krainie Górnej Odry – mówi Sebastian Gronet z Silesia Convention Bureau.
 
Lunch w Jaskini w Straszykowej Górze i off road na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Wyjazd rozpoczął się od aktywnego poznawania Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzanie Jaskini w Straszykowej Górze wymagało wspinaczki, wejścia po linie, a nawet miejscami – czołgania się. Nagrodą dla tych, którzy osiągnęli cel, była niespodzianka w postaci lunchu przygotowanego przez Catering24, składającego się z tradycyjnych śląskich dań, takich jak kwaśnica z żeberkiem, gulasz z soczewicy i śląskie ciasta. Firma pokazała, że da się zrealizować zamówienie nawet w najbardziej nietypowych miejscach.
Wzmocnieni posiłkiem goście wzięli następnie udział w wyprawie off road samochodami terenowymi po Jurze, która ze względu na strome zjazdy wywołał sporo emocji. Obie atrakcje zorganizowała Hurtownia Adrenaliny.
 
Winnica w Myszkowie – zwiedzanie i degustacja
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu odwiedzili także winnicę w Myszkowie, która szczyci się zdobytymi w międzynarodowym konkursie Wine Expo Poland nagrodami. Wina produkowane są tutaj z lokalnych winogron, z dbałością o zachowanie ich charakterystycznych walorów smakowych, które zawdzięczają glebie bogatej w minerały i warunkom klimatycznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas zwiedzania była także możliwość degustacji wina oraz lokalnych produktów takich jak pomidory, sery i chleb.
 
Największe centrum konferencyjne Arche Częstochowa
Ważnym punktem wyjazdu było poznanie hotelu Arche Częstochowa, w którym pierwszego dnia zaplanowano nocleg. Obiekt ten, zlokalizowany blisko centrum miasta, jest pierwszym czterogwiazdkowym hotelem w Częstochowie. Położony jest w spokojnej okolicy, a jego bogata infrastruktura sprawia, że może być idealną propozycją zarówno dla gości indywidualnych, jak i biznesowych. Teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej daje wiele możliwości organizacji dodatkowych atrakcji i aktywności.
Arche Hotel Częstochowa to nie tylko nowoczesne, komfortowe pokoje hotelowe, ale również największe centrum konferencyjne w Częstochowie i okolicy, obejmujące prawie 800 metrów kwadratowych powierzchni, na którą składa się siedem funkcjonalnych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. Można tutaj organizować duże eventy, konferencje branżowe, imprezy targowe czy kameralne spotkania biznesowe.
Po prezentacji obiektu dzień zakończyła kolacja i wieczór koktajlowy z muzyką na żywo w hotelowej restauracji.
 
„Śląsk” dla meeting planerów
Ciekawym obiektem, dającym także możliwości w zakresie organizacji eventów, jest siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, czyli zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie, pochodzący z okresu neoklasycyzmu i zaliczany do I kategorii zabytków, który uczestnicy study tour zwiedzili drugiego dnia.
Można tutaj wypocząć w niepowtarzanej atmosferze historycznego miejsca, a stylowe sale pałacu oraz otaczający go park stanowią doskonałe miejsce do organizacji różnorodnych spotkań – bankietów, konferencji, szkoleń oraz wielkoformatowych imprez plenerowych. Organizatorzy wydarzeń w zespole pałacowo-parkowym zawsze mogą liczyć na profesjonalną obsługę oraz smaczne i świeże dania kuchni polskiej, w tym śląskiej.
Prezentacji siedziby zespołu „Śląsk” towarzyszył lunch w pałacu i degustacja piwa rzemieślniczego w restauracji Pod Pałacem Browar Śląsk w Koszęcinie, a także krótki występ części zespołu, specjalnie dla uczestników wyjazdu.
 
Podziemne dryfowanie
Po lunchu zaproszono meeting planerów na pełne wrażeń poziemne dryfowanie (czyli floating) w Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Jest to jedyna w Polsce wciąż działającą sztolnia odwadniającą i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami. Pokonując tę trasę, można dowiedzieć się, w jaki sposób górnicy pokonali siły natury oraz poznać niezwykłą historię tego miejsca i wykute w skale tajemnicze legendy.
Warto dodać, że zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to jedyny w województwie śląskim zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Floating trwał około 45 minut, odbywał się w ciszy i stanowił okazję do podziwiania struktur skalnych a także relaksu i medytacji.
 
Bel Mon Resort w Rybniku
Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu mogli także poznać ofertę i możliwości hotelu Bel Mon Resort w Rybniku, który zapewnił gościom zakwaterowanie. Ten nowo otwarty obiekt posiada 12 nowoczesnych pokojów, w tym dwa apartamenty. Pokoje cechuje indywidualność w wyposażeniu i umeblowaniu, a każdy z apartamentów posiada przestronny salon i odrębną sypialnię. Całości dopełniają meble przeznaczone do wypoczynku oraz specjalnie wyposażone strefy do pracy.
Wieczorem zaplanowano kolację degustacyjną w restauracji Mona z szefem kuchni, którego umiejętności przypieczętował Kurt Scheller, night SPA i muzykę w koktajl barze.
Restauracja Mona oferuje dwupoziomową przestrzeń – na parterze znajduje się Brasserie Mona, gdzie można delektować się daniami w niezobowiązującej atmosferze. Serwowane dania mogą stanowić doskonałe tło do spotkań biznesowych czy prywatnych. W sezonie letnim do dyspozycji jest także taras.
 
Spływ kajakowy, regionalny obiad i warsztaty
Trzeciego dnia uczestników wyjazdu czekały wrażenia związane ze spływem kajakami po rzece Rudzie z grupą Aktywni Team, która oferuje wiele różnych dyscyplin turystyki kwalifikowanej – kajakową, pieszą, rowerową, a także narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, turystykę konną, survival i bushcraft.
Od wiosny do późnej jesieni działa przystań kajakowo-rowerowa Aktywni w Rybniku Stodołach u brzegu rzeki Rudy, która stanowi bazę do organizacji spływów kajakowych, wycieczek szkolnych oraz rodzinnych i firmowych imprez integracyjnych, a także przystanek dla rowerzystów objeżdżających trasy wokół Rybnika.
Wyjazd zakończyło zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, leżącego na Europejskim Szlaku Cysterskim, stanowiącego jeden z najcenniejszych architektonicznych zabytków Górnego Śląska, a przez to chlubę i wizytówkę całego województwa. Przeszło 760-letni obiekt zniszczony w wyniku działań wojennych w ostatnich dniach II Wojny Światowej, doczekał się przywrócenia dawnej świetności oraz odzyskania pierwotnych funkcji ośrodka duchowego, artystycznego i edukacyjnego.
Po zwiedzaniu odbył się obiad regionalny w Restauracji Cysterskiej, a następnie warsztat networkingowy z przedstawicielami regionalnej branży spotkań na terenie zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, która łączy funkcje interaktywnego centrum nauki oraz obiektu popularyzującego tradycję kultury przemysłowej ziemi rybnickiej.
Najcenniejszymi zabytkami są tutaj dwie maszyny wyciągowe posiadające napęd parowy. Elementami obiektu są także – nowoczesna ekspozycja poświęcona maszynom parowym oraz małe centrum nauki z eksponatami pozyskanymi z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjątkowych wrażeń dostarcza wieża widokowa w budynku dawnej wieży wodnej. Przy kopalni znajduje się również teren rekreacyjny z placem zabaw i ogrodem doświadczeń
Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w grze networkingowej, zaproponowanej przez Dream Events, która odbyła się w zabytkowej odnowionej przestrzeni kopalni.
 
Odkrywanie mało znanego regionu
Uczestnicy wyjazdu docenili jego program, który umożliwił poznanie często dotychczas nieznanych regionów województwa śląskiego.
– Śląskie to rejon dotąd mało mi znany. Dzięki trzydniowej, bardzo intensywnej wizycie, mogłam dojrzeć niezwykłość tej krainy miast, kopalń i fabryk. Częstochowa, Koszęcin, Rybnik, Tarnowskie Góry, Rudy... Zachwycające miejsca, fantastyczni ludzie, różnorodność doznań, od muzycznych (Zespół Pieśni i Tańca Śląsk), poprzez kulinarno-relaksacyjne (Bel Mon Resort w Rybniku), turystyczne (Opactwo Cystersów w Rudach, Kopalnia Ignacy w Rybniku), aż po ogromne dawki adrenaliny, zapewnione przez Hurtownię Adrenaliny.pl i JuraLove 4x4 – mówi Katarzyna Komorek, regionalny koordynator ds. wsparcia sprzedaży w Prudential.
 
– Śląskie zaskakuje różnorodnością oferty, zarówno dla osób aktywnych, ale także stawiających na relaks. Niezwykłe miejsca, przepyszna kuchnia regionalna i gościnność. Wiele inspiracji do ogrania dla meeting plannerów, którzy zawsze mogą liczyć na wsparcie Silesia Convention Bureau. Dla aktywnych grup eventy sportowe, integracyjne z Hurtownią Adrenaliny w jaskini w Straszykowej Górze czy off-road samochodami terenowymi. Na pewno niezapomnianych wrażeń dostarczył spływ kajakami po rzece Rudzie czy floating w sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Można się i zrelaksować, i zintegrować. Dla koneserów muzyki i tańca wizyta w Koszęcinie i koncert na wyłączność Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koneserzy wykwintnego jedzenia, miejsc z historycznym charakterem i relaksu będą usatysfakcjonowani, odwiedzając klimatyczny Bel Mon Resort, perłę Rybnika. To wyjątkowe miejsce, dbające o niezapomniane wrażenia. Arche Hotel Częstochowa to gościnność, przepyszne jedzenie i pełen profesjonalizm zespołu, miejsce do inspiracji z szerokiej gamy kulturalnych, sportowych i biznesowych inicjatyw. Dla ceniących naturę i dobre wino, degustacja w gościnnej Winnicy Rajskiej, a dla lubiących piwo rzemieślnicze degustacja w restauracjach Pod Pałacem Browar Śląsk w Koszęcinie i w Cysterskiej na terenie Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Region Śląski serdecznie zaprasza, ma bardzo wiele do zaoferowania, także atrakcji na skalę światową, to bliżej niż myślisz – mówił Michał Korpusik, project manager z Rival Group.

– Nie mamy wątpliwości, że za sukcesem tego przedsięwzięcia stoją jego partnerzy. Wysoka jakość usług i zaangażowanie, które zaoferowali uczestnikom study touru na każdym jego etapie dowodzi, że Śląskie ma pełne zaplecze, by z sukcesem rozwijać turystykę biznesową – dodaje Dominika Wojniak z Silesia Convention Bureau.
 
MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau odbył się od 18 do 20 września.  
 
ZOBACZ FOTORELACJE
fot. Marcin Faliński

MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau 1 >>>
MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau 2 >>>
MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau 3 >>>
MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau 4 >>>
MP MICE Tour® z Silesia Convention Bureau 5 >>>
 
Zobacz też fotorelację MP MICE Tour® na Facebooku >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl