Polska na 21. miejscu na świecie w rankingu UIA

W najnowszym raporcie International Meetings Statistics Report 2024, opublikowanym przez Union of International Associations (UIA), nasz kraj uplasował się na 21. miejscu na świecie pod względem liczby spotkań międzynarodowych stowarzyszeń.
 
W 66. International Meetings Statistics Report sklasyfikowano 8859 międzynarodowych spotkań zorganizowanych w 2024 roku przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Pierwszą trójkę światowego zestawienia krajów tworzą Stany Zjednoczone z wynikiem 675 spotkań, Belgia z 523 spotkaniami oraz Włochy z 452 wydarzeniami. 
Z wynikiem 143 wydarzeń Polska wyprzedziła między innymi Chiny, Danię, Malezję i Grecję, plasując się tuż za Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Norwegią i Szwajcarią. 
Czechy, z wynikiem 85 spotkań, zostały sklasyfikowane na 27. miejscu, a Węgry z 80 wydarzeniami zajęły 29. pozycję.
Pierwsze pięć miejsc w rankingu miast zajmują Bruksela z 388 wydarzeniami, Wiedeń z 239, Seul z 180, Barcelona z 159 oraz Tokio ze 148 wydarzeniami. 
 
Polskie miasta w rankingu
Z wynikiem 55 zorganizowanych spotkań Kraków zajął 31. miejsce na świecie, co stanowi znaczący awans w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy uplasował się na 42. pozycji z 32 spotkaniami. Wynik ten umacnia pozycję Krakowa jako wiodącego polskiego miasta w tej kategorii. Stolica Małopolski znalazła się tuż za Stambułem, w którym odbyło się 60 spotkań, oraz przed Dublinem, który zgromadził 51 wydarzeń. Dla porównania wysokie pozycje zajęły Budapeszt, klasyfikowany na 24. miejscu z wynikiem 67 spotkań, oraz Praga, która uplasowała się na 28. miejscu z 64 wydarzeniami. Różnice pomiędzy Krakowem a stolicami Czech i Węgier zmniejszają się.
Warszawa zajęła 48. miejsce w zestawieniu światowym, organizując 33 spotkania. Taki sam wynik osiągnęły tak uznane ośrodki jak Chicago i Edynburg. 
W rankingu UIA obecne są także inne polskie miasta: Gdańsk (13 spotkań), Wrocław (9 spotkań), Poznań (7 spotkań), Katowice (5 spotkań), Łódź (5 spotkań). Ranking UIA wykazał również mniejsze polskie miejscowości: po dwa spotkania: Lublin, Białystok, Kościelisko, Sopot, Bystra, po 1 spotkaniu: Bydgoszcz, Cieszyn, Gdynia, Kielce, Krzyżowa, Łomża, Szczyrk.

Kryteria spotkań w raporcie UIA
Łącznie w bazie UIA znajduje się 571 978 zarejestrowanych spotkań spełniających następujące kryteria: czas trwania – co najmniej trzy dni, liczba uczestników – minimum 300 osób, międzynarodowość – uczestnicy z co najmniej pięciu krajów, , udział zagranicznych gości – minimum 40 procent uczestników z zagranicy. 

Union of International Associations to niezależna, pozarządowa organizacja non-profit z siedzibą w Brukseli, założona w 1907 roku. Jej celem jest dokumentowanie działalności międzynarodowych organizacji oraz wspieranie ich poprzez badania, publikacje i inicjatywy edukacyjne. UIA prowadzi jedną z najbardziej kompleksowych baz danych o organizacjach pozarządowych i konferencjach na świecie, dostarczając rzetelnych i szczegółowych informacji o wydarzeniach międzynarodowych. 
UIA prowadzi analizy i statystyki związanye z aktywnością stowarzyszeń międzynarodowych, a jej coroczny raport stanowi jedno z kluczowych narzędzi benchmarkingowych w globalnym przemyśle spotkań i wydarzeń. 
Polska Organizacja Turystyczna, poprzez działalność Poland Convention Bureau, jest jedynym polskim członkiem UIA jest Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau, ltóre korzysta z zasobów organizacji w celu promocji Polski jako atrakcyjnej destynacji dla spotkań międzynarodowych.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl