Eva Werner: Uczenie się jest stałym towarzyszem naszej pracy

Eva Werner i Krzysztof Celuch
Na zdjęciu: Eva Werner i Krzysztof Celuch

„Wydarzenia muszą się zmieniać ze względu na konieczność jak największego minimalizowania wpływu na środowisko”. Profesor Eva Werner, wiceprzewodnicząca zespołu oceniającego THE-ICE (International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education), odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Krzysztof Celuch: SheMeansBusiness - znaczy… ?

Eva Werner: … być świadomym siebie, refleksyjnym i na tyle odważnym, by podnieść rękę i powiedzieć: „Tak, idę na to”, wiedząc, że uczenie się będzie stałym towarzyszem w twojej pracy. Bądź otwarta na nowe pomysły, doceniaj zdanie innych, ale broń swojego w sposób zgodny i przekonujący.
Oznacza to również robienie rzeczy na swój sposób, pozostawanie autentycznym, poszukiwanie networkingu i myślenie o odpowiedzialności, jaką wszyscy ponosimy, za społeczeństwo. Najważniejsze jest, aby zawsze mieć na uwadze pełny obraz swojego zakresu odpowiedzialności, a pod koniec dnia móc powiedzieć: zawsze starałam się dać z siebie wszystko, nawet jeśli robiłam to po swojemu.

KC: Branża eventowa w Twoich oczach w najbliższych dwunastu miesiącach?

EW: Miejmy nadzieję, że branża eventowa powoli uwolni się z blokad Covid-19, ale zdecydowanie z poświęceniem większej uwagi „bezpieczniejszym wydarzeniom”. Wydarzenia muszą się zmieniać ze względu na konieczność jak największego minimalizowania wpływu ekologicznego: zielone spotkania, unikanie niepotrzebnego marnowania zasobów poprzez zmianę „przyzwyczajeń” – czy naprawdę potrzebujemy drukowanego programu, czy wystarczy opublikować go online czy za pośrednictwem aplikacji itp. Pożądane są nowe pomysły i nowe sposoby, aż do formatów hybrydowych. Ale wydarzenia mają silny wpływ społeczny, to społeczność ludzi chce wspólnie dzielić pewne doświadczenie – i nie można tego lekceważyć, ponieważ jest to kluczową cechą wydarzeń i ważne jest dla nas jako istot społecznych doświadczanie tego.

KC: Twoje cele biznesowe pomysły na najbliższe miesiące?

EW: Moje marzenia na rok 2021 i później: obyśmy skorzystali z wiedzy z „roku corony ” – myśleli i działali odpowiedzialnie, niezależnie od naszego pola działania.

KC: Twoim największym osobistym wyzwaniem w nadchodzących miesiącach jest…?

EW: Nigdy nie zapominać być wdzięczną za wszystkie cudowne doświadczenia, wszystko to, co mogłam robić i nadal mogę robić, doceniając moje nadchodzące urodziny, zdobywając siódemkę z przodu. W moim wieku, zamiast być w depresji, ja mówię do siebie: nie płacz, ale ciesz się, że tak się dzieje i: „carpe momentum”!

Profesor Eva Werner, wiceprzewodnicząca zespołu oceniającego THE-ICE (International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education), emerytowany rektor, IMC FH Krems
Absolwentka Uniwersytetu Wiedeńskiego, zawsze pasjonowała się szkolnictwem wyższym, sektorem, w którym była aktywna przez ponad 42 lata. Od 1994 r. do przejścia na emeryturę w 2019 r. pracowała w IMC University of Applied Sciences Krems, a w 2009 r. została wybrana na rektora (jako pierwsza kobieta – rektor Universities of Applied Sciences in Austria). Była przewodniczącą i członkinią wielu krajowych i międzynarodowych komitetów, m.in. przewodniczyła International Affairs of the Austrian University of Applied Sciences Conference, była członkinią zespołu ECA (European Consortium of Accreditation Agencies) ds. opracowania „Ram oceny jakości w internacjonalizacji”.
Choć od stycznia 2019 r. jest na emeryturze, nadal działa jako audytor w prowadzonych na międzynarodową skalę badaniach jakości, pracuje jako krajowy i międzynarodowy ekspert ds. internacjonalizacji programów nauczania
Przez sześć lat była przewodniczącą Rady Dyrektorów THE-ICE, QA agency and Center for Excellence in Tourism and Hospitality Education. Od 2020 roku jest wiceprzewodniczącą zespołu oceniającego THE-ICE. Jej międzynarodowe zaangażowanie zostało nagrodzone w 2007 roku nagrodą honorowego profesora Moscow International Business School (MIRBIS). W 2015 roku Eva Werner otrzymała Wielki Srebrny Order za Zasługi dla Republiki Austrii (Great Silver Federal Order for Services to the Republic of Austria), a w lutym 2019 Wielki Złoty Order za Zasługi dla Prowincji Dolnej Austrii (Great Golden Order for Services to the Province of Lower Austria).
Jej motto brzmi: Praca się kończy, ale pasja nigdy.

dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.

Celuch pyta… She means business – pierwszy wtorek miesiąca

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl