Grzegorz Kieniksman: O Festiwalu Warszawa Singera na gorąco

Yasmin Levy i Grzegorz Kieniksman tuż przed finałowym koncertem 19. Festiwalu Warszawa Singera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie
Na zdjęciu: Yasmin Levy i Grzegorz Kieniksman tuż przed finałowym koncertem 19. Festiwalu Warszawa Singera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie

Dobiegł końca 19. Festiwal Warszawa Singera. To był tydzień wypełniony koncertami, spektaklami, spotkaniami z żydowską kulturą w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów. Zakończył się niezwykłym koncertem finałowym Yasmin Levy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W rubryce „Zdaniem Rebelianta, rozmowa z Grzegorzem Kieniksmanem z Rebelia Media, o festiwalu na gorąco.

120 imprez w ciągu tygodnia. Czy udało Ci się we wszystkich uczestniczyć?

Podczas festiwalu przydałaby mi się umiejętność teleportacji (śmiech). Oczywiście, że nie byłem w stanie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach. Co roku przed festiwalem robię sobie listę must see i w dużej części udaje mi się ją zrealizować.


Yasmin Levy i Kayah

To w takim razie, co zobaczyłeś w tym roku?

Wiesz, ta lista to taki mój subiektywny wybór. Teraz oddaję pod ocenę mój gust i światopogląd (śmiech). Niech będzie. Francesco Bruno i Silvia Lorenzo - miejski jazz, prosto z Rzymu. Zawsze jestem na koncercie Marcina Maseckiego. Pawła Szamburskiego – uwielbiam jego klezmerską nutę. Hipnotyzujący występ Natalii Przybysz i Raphael Rogińskiego. No i niezwykły koncert Yasmin Levy z udziałem Kayah. Są to z reguły premierowe wydarzenia, daje mi to szansę na wykorzystanie ich w innych realizacjach, jako jednemu z pierwszych.


Koncert Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego


Silvia Lorenzo


Koncert Marcina Maseckiego

Festiwal dla Ciebie to tylko muzyka?

W tym roku nie obejrzałem niestety ani jednego spektaklu teatralnego. Pochłonęła mnie praca nad projektami dla innych klientów. Byłem za to na spotkaniach autorskich dwóch osobowości, z których myśli czasami korzystam – Agnieszki Holland i Małgorzaty Niezabitowskiej. Wstąpiłem na wystawę studentów sztuk mediów ASP. I obejrzałem „Sanatorium pod klepsydrą” Hasa w kinie Kultura. Jak mówiłem, to mój autorski wybór (śmiech).


Spotkanie autorskie z Agnieszką Holland


Wystawa studentów ASP


Grażyna Torbicka, przegląd filmów Hasa

Można powiedzieć, że czerpiesz inspiracje z festiwalu.

Największą inspiracją dla mnie jest życie.

Festiwal cieszy się dużą popularnością wśród miłośników kultury żydowskiej, ale nie tylko. Kto w tym roku uczestniczył w festiwalu?

Oprócz warszawiaków w tym roku przyjechało mnóstwo ludzi z całego świata. W latach pandemicznych były to dosłownie pojedyncze osoby. Można było poczuć niesamowitą energię. Było głośno i kolorowo. Dużo pozytywnych emocji. Pierwsze szacunki pokazują, że w tym roku w festiwalu uczestniczyło ponad 60 tys. widzów.

Co było dla Ciebie największym wyzwaniem podczas festiwalu? Rebelia Media współpracuje z organizatorem festiwalu i odpowiada za komunikację wydarzenia.

Konferencja prasowa. Chociaż już od lat mam wypracowany scenariusz, z tą samą scenografką i techniką, to zebranie w tym samym czasie, w jednym miejscu, tylu osobowości twórczych biorących udział w festiwalu, a potem zestawienie ich z odpowiednimi mediami, to nie lada wyczyn.

Rebelia Media odpowiadała również za przekaz medialny.

Głównie za przekaz medialny (śmiech). Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów. Już konferencja prasowa pokazała nam, że w tym roku praca z mediami będzie bardzo wymagająca jakościowo. Ta jakość znalazła odzwierciedlenie w liczbach. Z informacją o festiwalu dotarliśmy do 39 mln osób z Polski i zagranicy. Zresztą MeetingPlanner.pl pomógł nam w osiągnięciu tego wyniku. Dziękuję!

Z rozmowy wynika, że festiwal jest dla ciebie nie tylko miejscem pracy?

Jestem ogromnie wdzięczny losowi, że mogę zawodowo zajmować się dziedziną, która mnie ekscytuje, która w wielu momentach jest dla mnie zabawą i przyjemnością.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbył się po raz 19., w dniach 27 sierpnia – 4 września, w różnych miejscach Warszawy. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Shalom. W programie festiwalu znalazły się przedstawienia teatralne, koncerty, pokazy filmowe, wykłady, warsztaty, spacery, spotkania z artystami. MeetingPlanner.pl jest patronem medilanym festiwalu.

Autor: Grzegorz Kieniksman, partner Rebelia Media Group
Cykl: Zdaniem rebelianta
Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group, miksując słowa, style, ale i odważne podejście do świata, o rzeczywistości, o biznesie, o trendach, o life style’u, o komunikacji… o wszystkim tym, czego wspólnym mianownikiem jest event. Bez patosu i czasem nie całkiem serio…

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl