Hilton na czele rankingu najlepszych miejsc pracy

Breakfast Chef Hampton by Hilton, fot. Hilton
Na zdjęciu: Breakfast Chef Hampton by Hilton, fot. Hilton

Hilton po raz pierwszy został uznany za numer jeden wśród najlepszych miejsc pracy na świecie przez magazyn Fortune i organizację Great Place to Work. Takie wyróżnienie po raz pierwszy dotyczy firmy z branży hotelarskiej. Ogólnoświatowa załoga Hiltona liczy 460 tysięcy osób.
 
Oprócz tytułu World's Best Workplace, na początku roku 2023 Hilton został uznany za najlepsze miejsce pracy dla kobiet w USA, uznany został także za numer jeden wśród najlepszych miejsc pracy w wielu krajach, w tym w Argentynie, Austrii, Chinach, Dominikanie, Francji, Indiach, Peru, Portugalii, Szwajcarii, Urugwaju i we Włoszech. Od 2016 roku Hilton został łącznie wyróżniony na ponad 450 listach Great Place to Work.
 
– Jesteśmy dumni z uznania nas za najlepsze miejsce pracy na świecie, co nastąpiło po uzyskaniu nagród w ponad 20 krajach w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ta nagroda jest uhonorowaniem zaangażowania członków naszego zespołu pracowniczego oraz kultury innowacji i integracji, którą rozwijamy od ponad wieku. To efekt inwestowania w pracowników w celu tworzenia wyjątkowego miejsca pracy, w którym każdy może się rozwijać – mówi Simon Vincent, EVP i prezes Hiltona na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
 
Tworząc przyjazne miejsce pracy, firma Hilton opiera się na kilku filarach. Pierwszym z nich jest inkluzja, czyli dbanie o to, aby personel reprezentował szerokie zróżnicowanie kulturowe, środowiskowe i światopoglądowe, przystające do gości. Fair360 uznał Hilton za numer jeden na liście 50 firm najlepszych w zakresie różnorodności.
 
Dbając o dobrostan pracowników, Hilton wspiera ich w dbaniu nie tylko o siebie, ale także o osoby im bliskie. W 2022 roku firma uruchomiła przełomową w branży inicjatywę opiekuńczą Care for All, platformę obejmującą narzędzia i zasoby wspomagające członków zespołu w dbaniu o dobre samopoczucie i pomagające w opiece nad innymi.
Firma oferuje benefity zarówno pracownikom etatowym, jak i współpracownikom, w tym wydłużony urlop rodzicielski czy uczestnictwo w pracowniczym programie podróży Go Hilton. Hilton dba także o rozwój pracowników, organizując bezpłatne kursy na Hilton University, podnoszenie kwalifikacji zawodowych do szczebla kierowniczego, edukację bez zadłużania się dzięki partnerstwu firmy z platformą Guild oraz programy przywództwa i rozwoju Lead@Hilton.
 
Hilton, wraz z Hilton Global Foundation, ogłosił, że uruchomi Hilton Cares – program, z którego 500 tys. dolarów zostanie przeznaczone na stypendia i pomoc finansową zarówno dla pracowników firmy, jak i społeczności lokalnych, angażujących się w budowanie i rozwijanie karier w hotelarstwie. Zgłoszenia będą przyjmowane od początku 2024 roku.
Hilton posiada portofolio składające się z 22 marek, dysponujących prawie 7400 obiektami i ponad 1,1 miliona pokojów w 124 krajach i regionach świata. W swojej ponad 100-letniej historii firma Hilton przyjęła ponad trzy miliardy gości, zajęła też czołowe miejsce na liście 100 najlepszych firm, w których warto pracować magazynu Fortune i przez sześć kolejnych lat była uznawana za globalnego lidera w rankingu Dow Jones Sustainability Indices.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl