Międzynarodowa konferencja ACHS w 2028 roku w Warszawie

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się konferencja badaczy dziedzictwa zrzeszonych w Association of Critical Heritage Studies (ACHS). Jej gospodarzem będzie Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a organizatorem Symposium Cracoviense.
 
Podczas największej na świecie konferencji Association of Critical Heritage Studies, która odbyła się w dniach 3-6 czerwca 2023 roku w Galway, Irlandia, podjęto decyzję, że Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (w tym nowa Katedra UNESCO ds. publicznych i globalnych procesów zarządzania niematerialnym dziedzictwem kulturowym) będzie gospodarzem wydarzenia ACHS w 2028 roku.

Konferencja ACHS, odbywająca się co dwa lata w różnych lokalizacjach na świecie, przyciąga około 600 delegatów z całego świata i jeszcze nigdy nie miała miejsca w Polsce. ACHS jest siecią naukowców i badaczy działających w szerokim i interdyscyplinarnym obszarze dziedzictwa krytycznego. Jedna z grup badawczych ACHS, Intangible Heritage (ICH) Researchers Network, była przez 4 lata koordynowana przez dr hab. Hannę Schreiber z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie także kierowniczkę wspomnianej Katedry UNESCO.

Starania o pozyskanie praw do organizacji konferencji ACHS rozpoczęto w 2022 roku, kiedy to firma Symposium Cracoviense przedstawiła tę propozycję Uniwersytetowi Warszawskiemu. Pierwsza próba zorganizowania konferencji w Polsce w 2026 roku nie powiodła się, jednak po udoskonaleniu oferty ponowiono starania, które zakończyły się sukcesem w tym roku. Podczas Walnego Zgromadzenia Członków ACHS, kandydaturę Warszawy zaprezentowała silna polska delegacja w składzie: dr hab. Hanna Schreiber (Katedra UNESCO / Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW), Andrzej Jakubowski (Polska Akademia Nauk), Monika Stobiecka (Wydział Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski, członkini zespołu Katedry UNESCO) oraz Paweł Mrowiński (Biuro Promocji Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW).

Dr hab. Hanna Schreiber powiedziała: – Tegoroczna konferencja była świetną okazją dla całego naszego zespołu do uczestniczenia w wielu gorących dyskusjach nad najnowszymi wyzwaniami w badaniach dziedzictwa oraz do świętowania ostatnich osiągnięć wielu zaprzyjaźnionych naukowców, nie tylko w dziedzinie krytycznych studiów nad dziedzictwem, ale także w powiązanych obszarach, takich jak międzynarodowe prawo ochrony dziedzictwa kulturowego czy badania nad dobrami wspólnymi. Jesteśmy zachwyceni i dumni, że to prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Warszawie.

Organizatorem konferencji w Warszawie będzie firma Symposium Cracoviense, a starania o pozyskanie wydarzenia do Polski wsparły Warszawska Organizacja Turystyczna/Warsaw Convention Bureau oraz Polska Organizacja Turystyczna/Poland Convention Bureau.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl