Olga Semeniuk będzie rekomendowała spotkanie z branżą spotkań i wydarzeń

Olga Semeniuk, fot. gov.pl
Na zdjęciu: Olga Semeniuk, fot. gov.pl

– Będę rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa MRPiT m.in. z branżą eventową, organizacji kongresów, targów i szkoleń – powiedziała PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Ma nadzieję, że konsultacje odbędą się w najbliższych dniach.

Olga Semeniuk, dotychczasowa wiceminister w resorcie rozwoju, odebrała w poniedziałek (19 października) nominację na wiceministra w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT).
Jak podkreśliła w rozmowie z PAP, będzie rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa ministerstwa z częścią sektora turystycznego, z branżą eventową, organizacji kongresów, targów i szkoleń. Zaznaczyła również, że kolejne konsultacje nie są związane z zamykaniem poszczególnych branż, a planowane spotkania nie będą wyprzedzały kolejnych lockdownów gospodarczych. – Tego chcielibyśmy uniknąć – zastrzegła.

Dodała, że jak najszybciej chciałaby doprowadzić do spotkania z przedstawicielami takich gałęzi gospodarki jak eventy, kongresy i targi oraz szkolenia. – Po to wchodzimy w dialog, po to przygotowujemy różne warianty na gorszy i lepszy czas, żeby zabezpieczyć życie i zdrowie Polaków, ale też płynność gospodarczą poszczególnych sektorów – wyjaśniła.
Do spotkania z przedstawicielami takich gałęzi gospodarki jak eventy, kongresy i targi oraz szkolenia wiceminister chciałaby doprowadzić jak najszybciej. Resort na bieżąco ma opracowywać punktowe rozwiązania, które miałyby wspierać wybrane branże w związku z obostrzeniami gospodarczymi, i ewentualnym punktowym wyłączaniem gospodarki. Jak zaznaczyła Olga Semeniuk: Do tego potrzebni są partnerzy i dialog.

19 października 2020 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Olgę Semeniuk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Od początku stycznia br. Olga Semeniuk pełniła tę samą funkcję w Ministerstwie Rozwoju. Przez ten czas uczestniczyła w przygotowaniu wytycznych dla ponad 40 branż, aby umożliwić im funkcjonowanie w dobie pandemii koronawirusa.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl