HR Group przejmuje portfolio hoteli Centro Hotel Group

Lobby FoursSide Hotel we Fryburgu (DE) ©Centro Hotel Group
Na zdjęciu: Lobby FoursSide Hotel we Fryburgu (DE) ©Centro Hotel Group

HR Group (HRG) z dniem 1 czerwca przejęła 34 hotele, w tym 2 projekty, wraz ze spółką Centro Hotel Management GmbH, od Centro Holding. Częścią tej biznesowej transakcji jest również przejęcie 18 powiązanych spółek hotelowych w Niemczech, Austrii i Holandii oraz firmy zarządzającej w Hamburgu. W rezultacie ponad 2800 pokojów zostało włączonych do portfolio HR Group.
 

Hotele Centro to obiekty z segmentu midscale (klasa średnia), których oferta skierowana jest do osób podróżujących służbowo i turystycznie w głównych miastach Niemiec, Holandii i Austrii. Oferują nowoczesny design, współczesne usługi i często centralne lokalizacje. Hotele działają pod markami Centro Hotels, NinetyNine, FourSide, Boutique i NYCE.

– Chciałbym podziękować Rahmanowi Neiro, prezesowi Centro Hotel Group, za zaufanie i współpracę w całym procesie biznesowym. Jestem podekscytowany możliwością dalszego zarządzania lifestylowymi hotelami grupy Centro. Jako największy multibrandowy operator hotelowy w Europie mamy dużą wiedzę operacyjną i najnowocześniejsze osiągnięcia w obszarze digitalizacji procesów. Wykorzystamy je, aby doskonale wypozycjonować hotele Centro na rynku – mówi Ruslan Husry, CEO i właściciel HR Group.

– Bardzo się cieszę, że HR Group dostrzegła duży potencjał w naszych koncepcjach i obiektach i włączyła je do swojego portfolio. Dzięki integracji z rozbudowaną siecią HR Group będą one miały zasłużony potencjał wzrostu. Przejście będzie nadzorowane przez moją siostrę, Homeirę Amiri – mówi Rahman Neiro, CEO Centro Hotel Group, przyznaje:

Wszyscy pracownicy hoteli, jak również centrali w Hamburgu, dołączają do zespołu HR Group. Zespół w Hamburgu będzie nadal zarządzał hotelami jako niezależna jednostka biznesowa, kierowana przez Erica Buitenhuisa. Buitenhuis pracował w HR Group w latach 2006-2021. Dziś jest dyrektorem zarządzającym i w pełni odpowiada za zarządzanie portfelem Centro i jego integrację z HR Group. – To wspaniałe zadanie zintegrować pracowników i hotele z HR Group. Przez wiele lat towarzyszyłem rozwojowi HR Group i uważnie obserwowałem jej ogromny wzrost. Dlatego jestem dumny, że mogę ponownie stać się częścią tej dynamicznie rozwijającej się firmy i odegrać swoją rolę – wraz ze wspaniałymi pracownikami – podkreśla Eric Buitenhuis.

Wraz z przejęciem portfela Centro, portfolio HR Group obejmuje blisko 200 hoteli w Europie na podstawie umów własności, dzierżawy lub zarządzania. W Polsce spółka zarządza 6 obiektami Vienna House by Wyndham w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Międzyzdrojach.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl