Hotel Mazurski Raj rozbudowuje się i przechodzi rebranding
Pod koniec drugiego kwartału 2024 r. zakończy się rozbudowa Hotelu Mazurski Raj w Rucianem-Nidzie. Obiekt ma także nowy logotyp i identyfikację wizualną.
Otwarty w 2013 r. Hotel Mazurski Raj w Rucianem-Nidzie po rozbudowie będzie oferował 173 pokoje i 12 apartamentów. Wszystkie nawiązujące kolorystyką do otaczającej hotel natury. Architektura wnętrz odzwierciedla wizję wiceprezes hotelu Angeliki Szubierajskiej-Prajzner. – Szczególnie skupiliśmy się na reprezentacyjnym lobby, spa i strefie saun. Projekt jest inspirowany otaczającą nas naturą, która z pobliskich lasów i jeziora wkracza do naszych wnętrz. Zależało nam jednak na tym, aby całość była subtelna i miała nowoczesny design – mówi Angelika Szubierajska-Prajzner.
W centrum konferencyjno-bankietowym można zorganizować wydarzenie dla około 500 osób. Największa z sześciu sal konferencyjnych ma 650 metrów kwadratowych i może pomieścić ponad 450 gości. Każda z sal ma dostęp do światła dziennego.
W ofercie obiektu są hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, basen, spa i saunarium (6 saun oraz gabinety zabiegowe), wirtualna strzelnica, kino sferyczne, salon gier wyposażony w symulatory VR i automaty. Modernizacja jest możliwa dzięki środkom unijnym, o które hotel wystąpił do PARP.
W obiekcie znajduje się klika restauracji, oferujących głownie regionalną kuchnię: Malinka (tu serwowane są śniadania), Tawerny Nieborak (serwuje m.in. ryby z mazurskich jezior oraz dania z rakami), Trattorii w Puszczy (specjalności w karcie to sandacz, dania z gęsiną, lokalna wołowina oraz dania kuchni międzynarodowej: włoskiej, azjatyckiej, indyjskiej), Kawiarnia Gruszki na wierzbie (domowe wypieki, koktajle organiczne).
Mazurski Raj położony jest na obszarze pięciu hektarów ogrodu, bezpośrednio nad brzegiem jeziora Bełdany, w Puszczy Piskiej. Posiada własny port oraz piaszczystą plażę i infrastrukturę zarówno do relaksu, jak i uprawiania różnych sportów, np. tenisa ziemnego na zewnętrznych kortach, sportów halowych i wodnych. W hotelu jest możliwość wynajęcia rowerów i hulajnóg elektrycznych, quadów i buggy do wycieczek rekreacyjnych. Natomiast wielbiciele aktywności wodnych znajdą tu m.in. party boats, katamaran oraz łódź sportową Axis.
Wraz z rozbudową hotel zmienia swoje logo, nawiązując nim do mazurskich legend. Nowa identyfikacja wizualna ma odzwierciedlać bogactwo mazurskiej kultury. Logo opowiada historię związaną z legendą o stworzeniu jeziora Bełdany. Kochankowie – Beł i Dana, to bohaterowie opowieści, która przez wieki była integralną częścią regionu Mazur, a teraz jest centralnym motywem nowego logotypu. Złoty kolor ma podkreślać wysoki poziom usług i komfortu dla gości hotelu. To zobowiązanie do zapewnienia niezapomnianych doświadczeń związanych z pobytem w hotelu Mazurski Raj. Logo występuje w towarzystwie dwóch mocnych kolorów – granatu i zieleni, które nawiązują do mazurskiej przyrody – Puszczy Piskiej i jeziora Bełdany. – Wprowadzenie nowego logotypu to nie tylko krok w kierunku odświeżenia wizerunku, ale także potwierdzenie naszych wartości, takich jak luksus, tradycja i harmonia z naturą. Nasze logo jest obietnicą niezapomnianych doświadczeń w wyjątkowym otoczeniu Mazur – zapewnia Alicja Kostyk, dyrektor Hotelu Mazurski Raj.
Motyw mazurskich legend będzie pojawiał się w całym obiekcie. Goście będą mogli dzięki temu przypomnieć sobie legendy o królu Sielaw, Pięknej Olbrzymce, Smętku i Kłobuku czy Pięknej Galindzie.
Nowy logotyp Hotelu Mazurski Raj