Campanile Warszawa Północ w funkcji tzw. trzeciego miejsca
Campanile Warszawa Północ, trzygwiazdkowy obiekt na warszawskiej Białołęce, buduje swoją tożsamość jako ważny punkt na mapie lokalnej wspólnoty, łącząc funkcję noclegową z otwartą przestrzenią społeczną i biznesową. Chce w ten sposób zaznaczyć transformację hotelu to funkcji tzw. trzeciego miejsca.
„Trzecie miejsce” – jak określa amerykański socjolog Ray Oldenburg – to przestrzeń pośrednia, na przykład między domem a pracą, przestrzeń, w której ludzie wchodzą ze sobą w autentyczne i owocne interakcje. Tutaj spędza się czas, spotyka z innymi i uczestniczy w życiu społecznym. Hotel jako „trzecie miejsce” to już nie tylko baza noclegowa, lecz także otwarta strefa, sprzyjająca integracji lokalnej społeczności z hotelowymi gośćmi. Restauracje, lobby, strefy coworkingowe czy wydarzenia kulturalne mają tworzyć środowisko, w którym hotel staje się żywym elementem miejskiego krajobrazu, odpowiadając na potrzeby współczesnych użytkowników – zarówno tych przyjezdnych, jak i mieszkańców okolicy.
Przestrzeń, która ma łączyć ludzi
Campanile Warszawa Północ tworzy swoją ofertę w odpowiedzi na takie podejście. Przestrzenie wspólne w obiekcie zaprojektowano są do odpoczynku, pracy i spotkań. Znajdują się tu bar i strefy do prywatnych rozmów, w tym online. Restauracja Vivere, prowadzona przez szefa kuchni Karola Grądzkiego, z otwartym widokiem na kuchnię i piecem do pizzy, specjalizuje się w kuchni śródziemnomorskiej. Jej oferta skierowana jest zarówno do gości hotelu, jak i mieszkańców dzielnicy. Hotelowa antresola przypomina domowy salon – są tam fotele, kanapy, książki, wspólny stół. Centrum bankietowo-konferencyjne gości nie tylko imprezy firmowe, lecz także wydarzenia o bardziej publicznym charakterze, przyciągające mieszkańców okolicy.
– Nasz hotel powstał głównie z myślą o klientach biznesowych, którzy szukają miejsca, gdzie mogą poczuć się jak w domu – mówi dyrektorka Campanile Warszawa Północ, Agnieszka Irmina Adamczuk. – Lokalizacja została dobrana strategicznie: nie w zatłoczonym centrum, gdzie trudno o parking, a na północy Warszawy, z łatwym dostępem do zarówno głównych tras wyjazdowych, jak i centrum. Duży parking to zero stresu i swoboda, którą cenią nasi goście. Campanile Warszawa Północ to jednak nie tylko hotel. To przestrzeń, która ma łączyć ludzi, w której spotykają się podróżni oraz mieszkańcy okolicy. Tym łącznikiem jest restauracja Vivere oraz nasza przestrzeń eventowa. Dzięki nim możemy tworzyć wspólnotę – podsumowuje.
Funkcja eventowa i społeczna
W Campanile Warszawa Północ ważna jest funkcja eventowa. Obiekt gości konferencje, szkolenia i wydarzenia branżowe; od spotkań dla kilku osób po imprezy na 200 uczestników. – Najczęściej organizujemy konferencje i szkolenia biznesowe, ale coraz częściej pojawiają się też zapytania z innych branż: beauty, medycznej, artystycznej, a nawet budowlanej – mówi menedżerka sprzedaży hotelu, Sandra Wardecka. – Odbywają się u nas koktajle, pokazy sprzętu, kolacje zasiadane, wernisaże. Dzięki wszechstronności przestrzeni możemy obsługiwać bardzo różnorodne wydarzenia – dodaje. Jednym z atutów hotelu jest możliwość wjazdu autem do sali konferencyjnej, co doceniają organizatorzy premier motoryzacyjnych czy pokazów specjalistycznych maszyn.
Hotel wspiera też lokalne inicjatywy społeczne. Udostępnia przestrzenie fundacjom i stowarzyszeniom, organizuje warsztaty jogi dla kobiet czy spotkania rozwojowe. – Campanile Warszawa Północ to nie tylko miejsce postojowe dla przyjezdnych, to również ważny punkt na mapie dzielnicy – podkreśla Sandra Wardecka. – Dzięki otwartości i elastyczności możemy wspierać mieszkańców i tworzyć realną wartość dla lokalnej społeczności. Co ciekawe, to właśnie sprawia, że dobrze czują się u nas podróżni, doceniają bowiem, że mogą wypoczywać w tak autentycznym i pełnym życia miejscu – podsumowuje.
Zobacz Campanile Warszawa Północ w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>