Tomasz Schweda dyrektorem dwóch hoteli sieci Accor w Krakowie

Tomasz Schweda, multi site general manager: Mercure Kraków Stare Miasto, TRIBE Kraków Stare Miasto
Na zdjęciu: Tomasz Schweda, multi site general manager: Mercure Kraków Stare Miasto, TRIBE Kraków Stare Miasto

Accor powołuje Tomasza Schwedę na stanowisko multi site general manager w kluczowej lokalizacji. Poprowadzi dwa 4-gwiazdkowe hotele pod markami sieci Accor w strategicznym położeniu w sercu Krakowa – Mercure Kraków Stare Miasto oraz TRIBE Kraków Stare Miasto.
 
– Jestem ogromnie szczęśliwy, że powierzono mi zadanie wprowadzenia na rynek pierwszego hotelu marki TRIBE w Polsce. Cieszę się, że Kraków – jedna z kluczowych destynacji rynku Europy Środkowo-Wschodniej – już wkrótce powita fascynujący i porywający TRIBE Kraków Stare Miasto. Chcemy stać się nowym punktem odniesienia dla gości szukających designerskich hoteli z inspirującymi wnętrzami wypełnionymi pozytywną energią oraz ciekawą ofertą F&B. Naszą ideą będzie kreowanie doświadczeń „high-end” dla gości hotelu, restauracji oraz strefy social-HUB. Jestem przekonany, że wprowadzając nowy poziom jakości, nasz lifestylowy hotel szybko pozyska autentycznych wyznawców TRIBE – filozofii ludzi, których łączy wspólna idea – podkreśla Tomasz Schweda, multi site general manager.
 
Tomasz Schweda to doświadczony pasjonat hotelarstwa. Laureat wielu nagród branżowych, panelista, autor artykułów eksperckich, wykładowca akademicki. Absolwent technikum hotelarstwa oraz ekonomicznej szkoły wyższej na kierunku zarządzanie o specjalności euromarketing w turystyce i hotelarstwie, a także z zakresu komunikacji w biznesie. Ukończył również studia podyplomowe Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w obszarze kompetencji menedżerskich oraz Uniwersytet SWPS w Warszawie na kierunku kreowania i zarządzania markami luksusowymi. 10 lat edukacji w szkole muzycznej zaowocowało umiejętnością gry na skrzypcach i fortepianie.
Tomasz Schweda  związany jest z Mercure Kraków Stare Miasto niemal od samego początku jego działalności (2026 rok), gdy pełnił stanowisko dyrektora operacyjnego, a następnie od roku 2019 – dyrektora generalnego.

Właścicielem Mercure Kraków Stare Miasto i TRIBE Kraków Stare Miasto jest AccorInvest, inwestor i operator hotelowy działający w Europie. Oba hotele zarządzane są przez sieć Accor. Otwarcie TRIBE Kraków Stare Miasto planowane jest w 2025 roku.  
 
Mercure Kraków Stare Miasto to inspirowany lokalną kulturą i tradycją flagowy hotel marki otwarty w 2016 roku. Posiada 198 pokojów i apartamentów, bar i restaurację Winestone, sześć sal konferencyjnych oraz centrum fitness.
 
Zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie TRIBE Kraków Stare Miasto po otwarciu w 2025 roku będzie najnowszym hotelem w portfolio sieci Accor w Krakowie, a zarazem pierwszym w Polsce obiektem wywodzącej się z Australii marki TRIBE. Powstający w certyfikacji BREEAM Excellent zaoferuje 168 pokojów i apartamentów, restaurację TRIBE Table z cocktail barem, strefę social-HUB z kawiarnią speciality, dwie sale spotkań, patio z ogrodem zewnętrznym oraz spa z fitness i sauną.
Lifestylowa marka TRIBE rozwija rosnące portfolio ponad 15 obiektów. Marka planuje dynamiczny rozwój, a w ciągu najbliższych pięciu lat szykuje otwarcie ponad 40 hoteli, z czego trzy czwarte w Europie.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl