Targi Książki Empiku: 13-godzinna sesja autografów i blisko 400 tys. kupionych książek

Targi Książki Empiku: sesja autografów w „Pokoju Monet”
Targi Książki Empiku: sesja autografów w „Pokoju Monet”

Odbyła się siódma edycja Targów Książki Empiku. Spotkania autorskie online zgromadziły ponad milionową widownię, a w ciągu dwóch tygodni czytelnicy kupili na targach online i w salonach blisko 400 tysięcy książek. Wydarzeniu online towarzyszyły m.in. sesje autografów z Weroniką Anną Marczak w zaaranżowanym do tego celu pop-upie w centum Warszawy.
 
Możliwość zdobycia podpisu Weroniki Anny Marczak („Rodzina Monet”), nagrodzonej kilka miesięcy temu Bestsellerem Empiku dla Pisarki Roku – spowodowała kilkunastogodzinne kolejki fanów. Wydarzenie zorganizowane w ramach Targów Książki Empiku zobrazowało jej fenomen. W Pasażu Wiecha w Warszawie stanął „Pokój Monet” – specjalny pop-up zaaranżowany na pokój bohaterki cyklu, Hailie Monet. Weronika Anna Marczak dwukrotnie odwiedziła to miejsce (17 i 27 maja), aby spotkać się z fanami i rozdać autografy. Sobotnia sesja była prawdopodobnie najdłuższą w 75-letniej historii Empiku. Trwała aż 13 godzin, a w tym czasie pisarka złożyła nawet 1,7 tys. podpisów.
 
– Warto podkreślić, że tak ogromne zainteresowanie wzbudziła autorka, która swoją pierwszą książkę opublikowała dopiero w październiku zeszłego roku. Kolejka wijąca się wokół Domów Towarowych Centrum w sercu Warszawy udowodniła, że młodzież w Polsce czyta na potęgę. Pokój Hailie Monet przez dwa tygodnie odwiedziło co najmniej 5500 osób, z czego połowa wyszła z autografem autorki – podsumowuje Marcin Maćkiewicz, menadżer Działu Eventów w Empiku.
 
Dużym powodzeniem cieszyła się także akcja „Young Power House”. Czytelnicy mieli szansę spotkać się z ulubionymi pisarkami w kameralnych, 10-osobowych grupach. W warszawskiej kamienicy Samo Centrum Wszechświata na fanów czekały Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka i Monika Marszałek. Wszystkie bilety sprzedały się na wiele dni przed wydarzeniem.
 
W ramach 7. edycji Targów Książki Empiku odbyło się łącznie ponad 30 spotkań autorskich wokół najciekawszych premier tej wiosny. Studio Empiku gościło m.in. Marcina Mellera, Martą Łabęcką, Zeruyę Shalev czy Harrego Whittakera. W ciągu dwóch tygodni czytelnicy kupili aż 387 tys. książek.
 
Najwięcej widzów przyciągnęły dwa spotkania w ramach Sceny Apostrof, poświęconej literaturze pięknej i faktu. Aż 87 tys. widzów obejrzało rozmowę z Aleksandrem Kwaśniewskim i Aleksandrem Kaczorowskim wokół książki „Prezydent”. Internauci chętnie śledzili również wydarzenie z udziałem Toshikazu Kawaguchiego. Jego powieść „Zanim wystygnie kawa” to niekwestionowany hit ostatnich miesięcy, a podczas Targów autor zaprezentował jego kontynuację – „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni”. Transmisja ze spotkania z japońskim pisarzem zanotowała już 75 tys. unikalnych wyświetleń.


Targi Książki Empiku powrócą jesienią.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl