5 powodów, dla których polscy przedsiębiorcy powinni rozważyć przejście do chmury publicznej

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Konieczność przechowywania zasobów informatycznych może być problematyczna dla niejednego biznesu. Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru konkretnego rozwiązania warto poprzedzić solidnym rozeznaniem się w kwestii charakterystyki każdego z dostępnych rodzajów infrastruktury. Dzisiaj przyglądamy się chmurom publicznym. Dlaczego warto ulokować w nich zasoby swojego przedsiębiorstwa? Przedstawiamy 5 powodów.

1. Chmura publiczna to brak konieczności inwestycji
Zdecydowanie się na chmurę publiczną już na samym początku niesie dla przedsiębiorców - zwłaszcza tych dopiero zbierających kapitał - ogromną korzyść: brak konieczności inwestycji. Korzystanie z publicznej chmury obliczeniowej można porównać do płacenia za energię, gdy dostawca wymaga opłat tylko za tyle zasobów, ile zostało użytych. Płacenie za rzeczywiste zużycie (w ujęciu minutowym lub sekundowym) i brak konieczności zatrudniania dedykowanego personelu IT pozwalają znacznie redukować koszty ponoszone przez firmę.

2. W pełni skalowalne rozwiązanie
Jako że chmury publiczne są w pełni skalowalne, pozwalają na wykorzystanie tylko tylu zasobów, ile jest potrzebnych w danym momencie. To rozwiązanie, które chwalą sobie między innymi małe biznesy: kiedy nie potrzebują dużych mocy obliczeniowych, nie przepalają swojego budżetu. Rozwijając się, mogą dowolnie zwiększać objętość chmury. Ta opcja sprawdza się również w przypadku okresowego wzrostu zapotrzebowania na moc obliczeniową.

3. O prace utrzymaniowe martwi się dostawca usług
Konserwacja, oprogramowanie czy rozbudowa infrastruktury - w przypadku publicznej chmury obliczeniowej za te kwestie odpowiada dostawca usługi. Firma nie musi brać na siebie obowiązku wdrażania chmury, a więc inwestować zasobów ludzkich i finansów. Decydując się na gotowe rozwiązanie, nie musimy rozwijać własnej infrastruktury. Razem z przestrzenią serwerową mamy też możliwość skorzystania z usług infrastrukturalnych dedykowanych poszczególnym branżom. Warto również rozważyć implementację takiego rozwiązania z certyfikowanym Partnerem, który potwierdza swoją aktualną i wysokiej jakości wiedzę licznymi certyfikatami. Współpraca z taką firmą pomoże w optymalizacji kosztów oraz nieco bardziej zbliżonym podejściu do klienta, głównie ze względu na to, że Partner działa lokalnie znając potrzeby i specyfikę polskiego rynku.


4. Chmura publiczna zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa
Korzystanie z chmury publicznej wiąże się z maksymalnym bezpieczeństwem, na czym z pewnością zależy każdemu przedsiębiorcy. Aby nie martwić się o wyciek istotnych danych, warto zdecydować się na usługi zaufanego dostawcy, takiego jak Google, oferującego rozwiązanie Google Cloud. Wielowymiarowe szyfrowanie danych, poddawanie cyklicznym audytom bezpieczeństwa i zaawansowany system ukrywania i zapobiegania włamaniom to tylko część zabezpieczeń, nad którymi czuwa już 500 specjalistów Google.

5. Niezwykła szybkość implementacji
Przewaga biznesu często wynika z szybkości jego działania. Podobnie jest z opisywanym rozwiązaniem, pozwalającym na zwinne rozwijanie swojego produktu. Chmura publiczna jest wdrażana znacznie szybciej od chmury lokalnej, co pozwala na skorzystanie z wydajnej infrastruktury w krótkim czasie i skuteczne rozwijanie biznesu.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl