Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Wywiady

Davide Odella: Ludzie i spotkania dają mi energię na codzienne walki… czyli dzień z dyrektorem obiektu

Davide Odella, członek zarządu, Expo XXI Warszawa
Expo XXI Warszawa

Energię każdego dnia czerpię z tego, że lubię, to co robię i ludzi, z którymi to robię codziennie. Zespół Expo jest kluczem naszego sukcesu.
W cyklu Dzień z dyrektorem obiektu: Davide Odella, członek zarządu, Expo XXI Warszawa


Mój budzik dzwoni o 6:00. To żeby mieć mniej więcej godzinę na „psychiczne przygotowanie się” do ciężkiego dnia. Oczywiście po cichutku, żeby dzieci nie obudzić:)

Energię każdego dnia czerpię z tego, że lubię, to co robię i ludzi, z którymi to robię codziennie. Zespół Expo jest kluczem naszego sukcesu. Ludzie i spotkania dają mi energię na codzienne walki!

Śniadanie płatki owsiane, owoce i… tosty mojego syna, które zostawia samochodzie rano, jak go odwiozę do żłobka… ogólnie nie jem mięsa i odżywiam się w 90 proc. warzywami i roślinami. Czuję się lepiej i środowisko pewnie mi za to dziękuje.

Między domem a pracą tkwię w korkach w Warszawie i czekam na sezon, żeby je ominąć  skuterem…
W drodze wspólne śpiewanie włoskich piosenek z synem, a później audiobooki motywacyjne. Czasami dzwonię do mamy, mieszka we Włoszech i trudno jest nie tęsknić…

Pracę rozpoczynam o 9:00, przynajmniej oficjalnie…

Pracę rozpoczynam od czytania maili, pilnych tematów z zespołem… a tak szczerze… od kawy…

Planując dzień, zawsze zaczynam od sprawdzenia kalendarza spotkań, robię sobie kawę, przygotowuję wodę do picia. Patrzę na zdjęcia syna i żony, głęboko oddycham i zaczynam!

Moje stałe czynności to życie rodzinny, praca, sport i gotowanie po włosku wieczorami.

Mój grafik jest codziennie inny, ale co dzień odbywają się spotkania zespołowe, jeden na jeden z managerami działu sprzedaży, marketingu lub technicznego. Codziennie najpilniejsze tematy omawiam z członkiem zarządu odpowiedzialnym za zarzadzanie obiektem pod kątem administracji. Spotkania z klientami generalnie to tylko część dnia. Expo się szybko rozwija przede wszystkim jako grupa. Codziennie omawiamy zdalnie z oddziałami w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach wspólne tematy. Crosseling naszych usług, nośników reklamowych, itp. Poza tym często pojawiają się negocjacje z partnerami Expo jak hotele, podwykonawcy branżowi, itp. 

Na moim biurku jest poza narzędziami do pracy, zdjęcie rodziny, kalkulator, mały gadżet zrobiony z mchu, żeby monitorować poziom wilgotności biura.

Urządzenie, z którym się nie rozstaję telefon, niestety…

Mój dzień w pracy podsumowuje… w 80 proc. jako spotkania wewnętrze lub zewnętrze, 10 proc. siedząc na krześle (czasami na piłce…) i 10 proc. w hali podczas montaży i wydarzeń

Lubię pracować… poprzez codzienne spotkania z zespołem. Czuję się wtedy na bieżąco i budujemy niesamowite relacje. W naszych halach odbywa się codziennie coś innego. Targi to „tylko” 50 proc. Expo. Pozostałe imprezy to koncerty, konferencje, produkcje filmowe, a czasami nawet cyrk…

Problemy rozwiązuję rozmową. Telefoniczną lub na żywo… większość rozwiązań każdy już ma w głowie. 

Najważniejsze w zarządzaniu są zespół, atmosfera, zaufanie, budowanie lojalności.

Pracę kończę o 17:00 przynajmniej oficjalnie…
 

Po pracy czas wypełnia mi… czas z rodziną.

Zanim pójdę spać trenuję na osiedlu lub dzwonię do rodziców…

Davide Odella, pracuje w Expo XXI od ponad trzech lat, rozpoczął swoją pracę od stanowiska sales manager, a niecały rok później awansował na stanowisko dyrektora sprzedaży. Obecnie pełni funkcje członka zarządu.
Swoje zawodowe losy z branżą MICE już podczas studiów na Uniwersytecie Bolońskim, praktykując na stażu w agencjach eventowych. Podczas studiów dołączył także do zespołu centrum wystawienniczego Bologna Fiere. Sprawy osobiste związały go z polskim rynkiem, swoją pierwszą pracę w Polsce otrzymał w firmie eventowej Grupa Trip. W 2012 roku, został uhonorowany nagrodą „Odkrycie Roku MPI Poland”, otrzymał też wyróżnienie w konkursie ICCA/EIBTM Forum for Young Professionals i znalazł się wśród 30 wyróżnionych osób, które wzięły udział w szkoleniu w Barcelonie, prowadzonym przez ekspertów działających w branży MICE. W kwietniu 2013 roku rozpoczął pracę na Stadionie Narodowym (obecnie PGE Narodowy) na stanowisku key account managera.. W 2016 roku dołączył Expo XXI. Prywatnie Davide jest szczęśliwym mężem i ojcem małego Francesco i małej Gai.

Expo XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie Warszawy, goszczące co roku blisko 250 wydarzeń. Infrastruktura pozwala na organizację wszelkiego typu wydarzeń: wystaw, konferencji, eventów zamkniętych, pokazów mody, seminariów, bankietów, targów, imprez kulturalnych i sportowych oraz koncertów. Expo XXI to 20 tys. mkw. dostępnej powierzchni, w tym: 13 500 mkw. w czterech halach, 1500 mkw. w ramach 10 sal konferencyjnych i 5000 mkw. ekspozycji zewnętrznej
Rocznie Expo XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

 

W cyklu Dzień z dyrektorem obiektu... przedstawiamy osoby zarządzające obiektami – hotelami, centrami konferencyjnymi, halami wystawienniczymi, obiektami unikatowymi, w których organizowane są różnego rodzaju wydarzenia.
Dzień z dyrektorem obiektu w pierwszą środę miesiąca

04 mar 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.